Partner serwisu
Drogi i autostrady

A2. Rusza kolejny etap remontu na węźle Poznań Zachód

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
18-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
18-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
A2. Rusza kolejny etap remontu na węźle Poznań Zachód
fot. GDDKiA Poznań
Kierowcy korzystający z autostrady A2 oraz dróg S5 i S11 w okolicach Poznania muszą się liczyć z utrudnieniami. Od 20 sierpnia zacznie się drugi etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Zachód. Pracami będą objęte drogi zjazdowe z autostrady. Kierowcy będą skierowani na objazdy.

Prace, które po zakończeniu prac na drogach wjazdowych, przenoszą się na drogi zjazdowe, potrwają ok. dwóch tygodni. W tym czasie nie będzie możliwości zjazdu na węźle Poznań Zachód z autostrady A2 na S5 w kierunku Wrocławia oraz na S11 w kierunku Piły. Układana będzie również nowa nawierzchnia ścieralna na łącznicy zjazdowej z S5/S11 w kierunku Świecka.

fot. GDDKiA

Prace są prowadzone wspólnie przez Autostradę Wielkopolską oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podaje zarządca dróg krajowych, dzięki wspólnemu harmonogramowi prac remontowych, utrudnienia zostaną ograniczone do minimum. Nie będzie ponadto konieczności ponownego zamykania dla kierowców odcinków dróg w obrębie remontowanego węzła.

Zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu zostały wytyczone objazdy:

Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd został wytyczony na węźle Września, DK-92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK-92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.

Dla kierowców podróżujących z kierunku Warszawy i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Września, DK92 do węzła Tarnowo Podgórne i dalej S11 do Piły lub przez węzeł Poznań Wschód, następnie trasą S5 do węzła Kostrzyn, dalej DK-92 do węzła Tarnowo Podgórne i wjazd na S11 w kierunku Piły.

Dla kierowców jadących z kierunku Warszawy i chcących zjechać z A2 w kierunku Wrocławia, objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW-311 i DW-306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

Dla kierowców podróżujących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Piły na S11, objazd zostanie wytyczony na węźle Buk, DW-307 do węzła Ławica i dalej trasę S11 do Piły.

Dla kierowców jadących z kierunku Świecka i chcących zjechać w kierunku Wrocławia objazd zostanie wytyczony na Węźle Komorniki, DW-311 i DW-306 w kierunku węzła Stęszew i dalej trasą S5 do Wrocławia.

Dodatkowo kierowcy jadący z kierunku Katowic (S11) i chcących jechać w kierunku Piły objazd zostanie wytyczony na Węźle Poznań Krzesiny, ulicami Poznania (Bolesława Krzywoustego, Jana Pawła II i Prymasa Augusta Hlonda do DK 92 i do Węzła Tarnowo Podgórne na S11, lub autostradą do węzła Poznań Komorniki, dalej ulicami Poznania (Głogowską, Władysława Reymonta, Św. Wawrzyńca) do DK-92 i dalej do węzła Tarnowo Podgórne.

Z powodu zamkniętej łącznicy wjazdowej w kierunku Świecka także na tym etapie remontu, objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Komorniki. Oznacza to, że kierowcy jadący trasą S11 lub S5 będą mogli włączyć się do ruchu na A2 na węźle Poznań Zachód w kierunku Warszawy i na węźle Poznań Komorniki zawrócić w kierunku Świecka.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5