Partner serwisu
Drogi i autostrady

Będą zmiany na wjeździe do Zakopanego. Znamy oferty w ważnym przetargu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
17-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
17-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Będą zmiany na wjeździe do Zakopanego. Znamy oferty w ważnym przetargu
fot. Google Maps
Znamy oferty firm zainteresowanych pełnieniem nadzoru inwestorskiego nad budową dwóch rond na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 47 z ul. Ustup i ul. Wojdyły w Zakopanem.

GDDKiA planuje budowę rond - chce w ten sposób poprawić płynność ruchu przy wjeździe do stolicy Tatr od strony Nowego Targu/Krakowa. Pierwsze rondo ma powstać na skrzyżowaniu DK-47 (ul. Kasprowicza) z ul. Wojdyły. Zaplanowano rondo turbinowe, z którego płynnie kierowcy mają zjeżdżać w trzech kierunkach: do centrum Zakopanego, do Poronina i na Olczę. Przewidziane zostały także dwa zjazdy indywidualne, dzięki którym na swoje posesje zjadą okoliczni mieszkańcy.

Kolejne rondo powstanie 50 metrów dalej, na styku ul. Kasprowicza i Ustup – to plan na poprawę połączenia DK-47 z Ustupem i Harendą. W ramach inwestycji powstaną trzy przejścia dla pieszych – dwa na ul. Kasprowicza, po jednym przed każdym z rond oraz jedno w miejscu obecnego na ul. Ustup. Po północnej stronie DK-47 powstanie chodnik.

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wartą 10,4 mln złotych ofertę złożoną przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe (umowa została już podpisana). Teraz GDDKiA szuka firmy, która będzie pełnić nadzór inwestorski nad zadaniem.

Wpłynęły dwie oferty, jedna z nich mieści się w kwocie ok. 430 tysięcy złotych, którą zarezerwowali urzędnicy. Złożyła ją firma GEOART Geodezja i Budownictwo z Czarnego Dunajca, która zaproponowała nieco ponad 340 tysięcy złotych. Z kolei niemal 0,5 mln zł zadeklarowała spółka EM-TECHNIK. Na rozstrzygnięcie przetargu musimy jeszcze poczekać.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5