Partner serwisu
Drogi i autostrady

CEMEX Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
16-09-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/CEMEX Polska

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
CEMEX Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju
fot. CEMEX Polska
CEMEX Polska przedstawia trzeci raport zrównoważonego rozwoju spółki, przygotowany według najnowszych międzynarodowych wytycznych Global Reporting Initiative G4.

W raporcie szczegółowo zaprezentowano proces prowadzonych dialogów z interesariuszami, aktywności z zakresu BHP, który jest priorytetem we wszystkich działaniach firmy oraz nową strategię zrównoważonego rozwoju. Nowością w tegorocznym raporcie jest opis wyzwań CEMEX Polska i branży materiałów budowlanych, szerzej przedstawiona działalność w stowarzyszeniach i organizacjach oraz proces powstawania raportu. Firma pokazuje także inwestycje zrealizowane z udziałem materiałów CEMEX i to, jak przyczynia się do powstawania polskiej infrastruktury.

Podobnie, jak w poprzedniej publikacji, CEMEX pokazuje łańcuch wartości firmy wraz z wywieranym wpływem na otoczenie, odpowiedzialnością za swoje działania i potencjalnymi ryzykami. Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2013-2014 został pozytywnie zweryfikowany na podstawie przeprowadzonego zewnętrznie audytu, podkreślając tym rzetelność przedstawionych danych.

Zrównoważone budownictwo

CEMEX wspiera rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce i czyni to między innymi poprzez proponowanie zastosowania betonu w architekturze i infrastrukturze oraz rozwijanie technologii dróg betonowych. „Opracowujemy nowe, bardziej ekologiczne produkty o zmniejszonej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wdrażamy usługi i rozwiązania przyjazne środowisku” – czytamy w raporcie CEMEX-u.

Dzięki zastosowaniu energoefektywnych produktów i rozwiązań CEMEX redukuje zapotrzebowanie na energię na etapie produkcji materiałów budowlanych oraz w czasie użytkowania zrealizowanych projektów. Oferta CEMEX-u zawiera produkty ekologiczne o mniejszym oddziaływaniu na środowisko, których produkcja generuje o co najmniej 20% mniej CO2 do atmosfery.

Zalety betonu

W raporcie wskazano, że produkty betonowe CEMEX-u po zakończeniu funkcji konstrukcyjnej mogą zostać poddane recyklingowi. Po przekruszeniu betonu otrzymuje się wartościowe kruszywo, które można ponownie wykorzystać do celów budowlanych.

Od 2012 roku funkcjonuje spółka CEMEX Infrastruktura zapewniająca kompleksową ofertę budowy dróg betonowych. Drogi budowane z betonu mają zdolność do odbijania światła dzięki jasnej nawierzchni, redukują też koszty środowiskowe związane z transportem dzięki lokalnie dostępnym surowcom. Co więcej, gruz betonowy można wykorzystać jako surowiec budowlany.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Biznes i przemysł

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Mikołaj Kobryński 13 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Biznes i przemysł

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Mikołaj Kobryński 13 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5