Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

DK-73 Szczeglin – Pacanów wyremontowana

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
30-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
30-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
GDDKiA Kielce

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
DK-73 Szczeglin – Pacanów wyremontowana
fot. GDDKiA Kielce
Zakończył się kompleksowy remont drogi krajowej nr 73 na odcinku Szczeglin – Pacanów. Jest już docelowa organizacja ruchu, a kierowcy na majówkę pojadą bez utrudnień.

Zakończone roboty obejmowały m.in. wymianę warstw konstrukcyjnych drogi, ułożenie nowej nawierzchni i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Prace objęły odcinek o długości ok. 1,7 km. Roboty ruszyły w połowie ub. roku. Do rozpoczęcia przerwy zimowej na budowach, wykonane zostały nowe warstwy konstrukcyjne drogi, a także podbudowa i przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni. Wykonawca wykonał tymczasowe oznakowanie poziome i udostępnił drogę dla użytkowników na okres zimowy.

Po przerwie zimowej ułożona została warstwa ścieralna nawierzchni, wykonane zostało docelowe oznakowanie pionowe i poziome oraz prace wykończeniowe. W ramach zadania wyremontowane zostały dojścia do zatok autobusowych, uporządkowano rowy i zjazdy. Podczas robót obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Koszt robót to ok. 9 mln zł.

Droga krajowa nr 73 komunikuje Kielce i Busko-Zdrój z Tarnowem oraz autostradą A4. Stan trasy jest na bieżąco monitorowany i polepszany dzięki systematycznym zabiegom remontowym.

W 2022 roku GDDKiA wyremontowała odcinki DK-73 w Pacanowie i w Suchowoli. Począwszy od 2004 roku wyremontowano nawierzchnię dwunastu odcinków DK-73 w województwie świętokrzyskim o łącznej długości ok. 30 km. W 2022 roku zakończyła się budowa pierwszego odcinka obwodnicy Morawicy. Dzięki tej inwestycji DK-73 zyskała dwie jezdnie na fragmencie o długości ponad 4 km. W tym roku rusza budowa drugiego odcinka obwodnicy o długości ok. 4,5 km.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5