Partner serwisu
Drogi i autostrady

Kobylarnia i Mirbud wybudują ważną drogę koło Słupska

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
04-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
04-12-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Kobylarnia i Mirbud wybudują ważną drogę koło Słupska
Fot. Google Maps
Blisko 75 mln zł jest warta umowa, którą konsorcjum Kobylarni i Mirbudu podpisało z gminą Słupsk. Chodzi o budowę i rozbudowę drogi Jezierzyce – Redzikowo.

Zadanie objęte umową ma być realizowane w podziale na dwie części. Pierwsza obejmuje odcinek od Jezierzyc do Redzikowa, druga odcinków dróg w Redzikowie i w Słupsku. Łącznie umowa na realizację dwóch części ma wartość 74,746 mln zł brutto i będzie to najdroższa inwestycja drogowa w historii gminy Słupsk. Środki na jej realizację będą pochodziły z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a sama trasa została uznana za ważną dla obronności kraju.

Prace mają być wykonane do połowy listopada 2025 r.

W sumie powstanie 8,6 km drogi, która odciąży ruch pomiędzy Siemianicami i Słupskiem, a miejscowości Jezierzyce i Redzikowo lepiej skomunikuje z drogą S6. Inwestycja będzie miała znaczenie dla całego regionu słupskiego.

To nie jedyne zlecenie Mirbudu w rejonie Słupska. Oferta tej firmy została także wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na uzbrojenie terenów inwestycyjnych pod funkcję przemysłową w Słupsku a kontrakt w tej sprawie został podpisany w ostatnich dniach listopada. W tym przypadku w grę wchodzą prace za 67 mln zł.

W czerwcu z kolei konsorcjum Mirbudu i Kobylarni podpisało umowę na realizację południowej obwodnicy Słupska, dla której inwestorem jest miasto. Ten kontrakt ma wartość 128,8 mln zł.

Po trzech kwartałach tego roku Mirbud miał w portfelu zleceń 4,45 mld zł. W tym roku Mirbud nie zdobył żadnego dużego kontraktu drogowego. – Zawieramy dosyć dużo kontraktów mniejszych, które mogą się okazać lepsze, ciekawsze, mniej ryzykowne – mówił podczas konferencji prasowej podsumowującej wyniki finansowe za 9 miesięcy tego roku Paweł Bruger rzecznik prasowy Mirbudu.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5