Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Opolskie. Co słychać na przebudowie drogi za ponad 70 milionów?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

GR

Data publikacji:
09-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Opolskie. Co słychać na przebudowie drogi za ponad 70 milionów?
ffot. GDDKiA
Od wtorku, 11 czerwca na trasie Krapkowice – Rogów Opolski w ciągu DK45 wykonawca wprowadzi kolejną zmianę w organizacji ruchu. Pracami zostanie objęty odcinek w kierunku Krapkowic, za rondem na skrzyżowaniu DK45 z ul. Leśną.

Zakres inwestycji przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka (podniesienie nośności drogi do 11,5 t/oś) na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1. W planie jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową, rozbudowa dwóch skrzyżowań – z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415.

Od wtorku, 11 czerwca wykonawca wprowadzi kolejną zmianę w tymczasowej organizacji ruchu w związku z postępującymi robotami. Pracami zostanie objęty odcinek w kierunku Krapkowic, za rondem na skrzyżowaniu DK45 z ul. Leśną. W związku z frezowaniem i wbudowywaniem warstw konstrukcji nawierzchni zostanie zajęty pas ruchu na odcinku o długości 0,5 km. Roboty będą prowadzone pod ruchem, bez zamykania drogi, dlatego pojawi się tam wahadło sterowane sygnalizacją świetlną.

- W pozostałych miejscach rozbudowywanego odcinka wykonawca realizuje warstwy konstrukcji jezdni. Dolne warstwy są stabilizowane, następnie układana jest na nich podbudowa z kruszywa. Trwają prace związane z budową wiaduktu nad linią kolejową, gdzie wykonawca rozpoczął zbrojenie oraz betonowanie przyczółków - tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach zadania wykonawca zbuduje lub przebuduje też chodniki, kanały technologiczne i kanalizację deszczową. Wykonane zostaną również elementy bezpieczeństwa ruchu, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD. Na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych.

Zakończenie prac na odcinku Krapkowice – Rogów Opolski jest planowane w pierwszej połowie 2025 r. Zadanie realizuje firma Mota Engil z umową na kwotę 72 mln 939 tys. zł.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5