Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Opolskie. Trwa rozbudowa DK-45. To inwestycja za ponad 100 milionów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
10-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Opolskie. Trwa rozbudowa DK-45. To inwestycja za ponad 100 milionów
fot. GDDKiA Opole
Dzisiaj (środa, 10 lipca) rusza kolejny etap rozbudowy DK-45 pomiędzy Jełową i Bierdzanami na Opolszczyźnie. Chodzi o rozbiórkę odcinka drogi w okolicach cmentarza.

Kluczowym elementem realizowanej inwestycji jest wzmocnienie, a odcinkowo wymiana, istniejącej konstrukcji jezdni wraz z dostosowaniem jej do nośności 11,5 t/oś. Powstaną cztery ronda na istniejących skrzyżowaniach - z DW-461 w Jełowej, z ul. Wolności w Jełowej, z DW-463 w Bierdzanach oraz z DW-494 w kierunku Olesna.

Ponadto wybudowane zostaną alejki pieszo-rowerowe oraz dodatkowe jezdnie w celu obsługi przyległego terenu. Rozbudowany odcinek zostanie wyposażony w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz oświetlenie. Zadanie przewiduje także budowę nowych zatok autobusowych oraz przebudowę przepustów.

Obecnie trwają prace przy budowie dwóch rond, gdzie poza ograniczeniem wjazdu do dróg podporządkowanych, obowiązuje ruch wahadłowy w ciągu trasy głównej. Wykonawca prowadzi także prace na kilku innych fragmentach trasy, m.in. na odcinku w Jełowej i na wjeździe do Bierdzan.

Dzisiaj (środa, 10 lipca) rusza kolejny etap prac. Chodzi o rozbiórkę odcinka drogi w okolicach cmentarza.

- Poprzez poszerzenie pasów ruchu, ale także korektę zakrętów, zwiększymy bezpieczeństwo kierowców podróżujących DK-45. Z kolei poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych - osiągniemy poprzez budowę ciągu pieszo–rowerowego i dodatkowej jezdni przyległego terenu. Realizacja zadania wpłynie także na podniesienie komfortu jazdy kierowców poprzez wzrost płynności ruchu i poprawę przepustowości na tej trasie - tłumaczą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawcą zadania za kwotę prawie 106 mln zł jest firma Mota-Engil. Roboty mają się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
Mostostal Warszawa
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Holcim Polska
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5