Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Poprawia się DW-634 pod Warszawą

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
24-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
24-01-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Poprawia się DW-634 pod Warszawą
fot. Google Maps
Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 w ciągu ulicy Skorupki w Ząbkach. To jednak nie koniec rozbudowy tej trasy na ternie powiatu wołomińskiego. Wkrótce rozpoczną się prace na dalszym odcinku – między Kobyłką i Zielonką.

W ramach zakończonej właśnie rozbudowy DW-634 na ternie Ząbek, ul. Skorupki zyskała nową nawierzchnię na odcinku 1,3 km. Są wydzielone lewoskręty i ronda na skrzyżowaniach z ulicami Sosnową i Langiewicza oraz Wyzwolenia. Piesi i rowerzyści mają nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Dokumentację projektową dla tego zadania opracowało miasto Ząbki. Samorząd województwa przeznaczył na prace budowlane 29 mln zł.

Teraz województwo mazowieckie zleciło prace na kolejnym odcinku DW-634. Roboty obejmą odcinek o długości 4,5 km pomiędzy ul. Nadarzyńską w Kobyłce a wiaduktem w Zielonce.

W ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę i budowę mostu w Zielonce oraz przebudowę skrzyżowań, zjazdów, wysp dzielących i zatok autobusowych. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, nowe chodniki i drogi rowerowe. W planach są także budowa sygnalizacji świetlnej i oświetlenia, a także nasadzenia zieleni.

Prace zrealizuje Strabag. Roboty będą kosztowały 105,3 mln zł.

Planowane prace będą kontynuacją rozbudowy DW-634 na terenie powiatu wołomińskiego. Wcześniej zrealizowany został odcinek od al. Niepodległości w Wołominie do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce.

Jak podaje samorząd województwa, koszt pierwszego etapu wyniósł 142 mln zł. Łącznie przebudowa 10 km DW-634 będzie kosztowała 247,3 mln zł. Roboty potrwają 3 lata.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5