Partner serwisu
Drogi i autostrady

Śląskie. Nadmierny hałas na DK-86. GDDKiA podpisała ważną umowę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
25-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Śląskie. Nadmierny hałas na DK-86. GDDKiA podpisała ważną umowę
fot. faceless b, flickr.com, CCA
Firma z Krakowa złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż DK-86 w Sarnowie (pow. będziński). Umowa już podpisana.

Opracowana dokumentacja umożliwi w przyszłości budowę ekranów akustycznych, co przyczyni się do ograniczenia nadmiernego hałasu na drodze krajowej nr 86 w Sarnowie. Realizacja zadania wynika z zapisów Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa śląskiego do roku 2023 oraz decyzji marszałka województwa śląskiego, zobowiązującej GDDKiA do obniżenia hałasu.

Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez GDDKiA przetargu na opracowanie dokumentacji złożyła Pracownia Inżynierska Klotoida z Krakowa, która zaproponowała niespełna 700 tysięcy złotych. Umowa została podpisana w październiku.

Firma z Krakowa jako jedyna stanęła do przetargu. Urzędnicy zarezerwowali nieco ponad 600 tysięcy złotych, dlatego mieli dwie możliwości: dołożyć brakujące pieniądze albo unieważnić przetarg i ogłosić kolejny. Wybrali pierwszą opcję.

Program inwestycji uzgodniono w Ministerstwie Infrastruktury w październiku 2021 roku. Wykonanie robót budowlanych jest planowane w latach 2024-2025.

Umowa obejmie wykonanie dokumentacji projektowej (do 11 miesięcy od podpisania umowy), wsparcie GDDKiA na etapie przetargu na roboty budowlane wraz z udzielaniem wyjaśnień i odpowiedzi oferentom (4 miesiące) oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót wykonywanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową (77 miesięcy).
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5