Partner serwisu
Drogi i autostrady

Świętokrzyskie. Drogie plany nowego łącznika między DK-73 a DW-766

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ULMA Construccion
Stump Franki
Aarsleff

Data publikacji:
15-05-2023
Ostatnia modyfikacja:
15-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Świętokrzyskie. Drogie plany nowego łącznika między DK-73 a DW-766
fot. GDDKiADK-76 w okolicach Szczaworyża
Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach prowadzi poszukiwania projektanta dla przyszłej budowy drogi Obice – Piotrowice. Będzie to nowy łącznik między drogą krajową nr 73 a drogą wojewódzką 766.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach prowadzi obecnie przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy drogi wojewódzkiej w miejscowości Obice, łączącej DK nr 73 z DW nr 766. Droga ma zostać w przyszłości poprowadzona nowym śladem.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, które znacząco przekroczyły budżet zamawiającego przygotowany na to zadanie. Świętokrzyskie przygotowało na ten cel 699,8 tys. zł. Najtańsza oferta jest z kolei na 1,99 mln zł, którą złożył Promost Consulting z Rzeszowa. Droższa pochodzi od Biura Projektów Neotrans z Kielc – 2,2 mln zł. Najdroższa pochodzi od Idea Projekt Kamil Rękas, Sebastian Zatorski – 2,79 mln zł. Wybór wykonawcy dokumentacji – o ile zamawiający znajdzie dodatkowe środki – poprzedzi analiza ceny (60 proc.) oraz dodatkowego okresu gwarancji i rękojmi (40 proc.).

Do zadań projektanta będzie należało, poza opracowaniem przebiegu drogi, także uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia, wykonanie oceny wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego, wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz opracowanie studium wykonalności.

W ramach zamówienia opracowane mają zostać minimum 3 warianty przebiegu połączenia drogi wojewódzkiej nr 766 z drogą krajową nr 73. Zamawiający wymaga, że dla każdego korytarza ma zostać przedstawione wariantowanie niwelety drogi głównej wraz z powiązanymi z nią obiektami, geometria skrzyżowań, obiektów inżynierskich, sposób skomunikowania terenów przyległych, elementy poprawy bezpieczeństwa ruchu, wybór rodzaju konstrukcji nawierzchni.

Początek projektowanej drogi Obice – Piotrowice w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766 został określony w km około 6,150. Koniec łącznika znajdzie się na DK73 w km około 32,900 (ostateczny punkt i charakter włączenia do ustalenia z GDDKiA). Łącznie powstać ma odcinek nowej drogi o długości ok. 5,6-6 km. Poprawie ulegną parametry techniczne drogi oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Określono, że klasa techniczna wyniesie GP. Będzie to dwupasmowa i dwukierunkowa droga z pasami o szerokości 2,5 metra. Prędkość projektowa traktu wyniesie 80 km/h.

Typ skrzyżowań, rodzaje obiektów inżynieryjnych jak przepusty, mosty i wiadukty zostaną zaproponowane w rozwiązaniach przez projektanta. Na opracowanie dokumentacji wskazano 24 miesiące.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ULMA Construccion
Stump Franki
Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Dzwola i Gorajec zyskają obwodnice

Drogi i autostrady

Dzwola i Gorajec zyskają obwodnice

inf. pras 18 maja 2023

Inteligentny system – kluczowa inwestycja GDDKiA

Drogi i autostrady

Pozostałe z wątku:

Dzwola i Gorajec zyskają obwodnice

Drogi i autostrady

Dzwola i Gorajec zyskają obwodnice

inf. pras 18 maja 2023

Inteligentny system – kluczowa inwestycja GDDKiA

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5