Partner serwisu
Drogi i autostrady

Trzecie podejście do zachodniej obwodnicy Kolna

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Data publikacji:
09-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
09-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Trzecie podejście do zachodniej obwodnicy Kolna
Fot. Google Maps
Po raz trzeci Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie spróbuje wybrać wykonawcę dokumentacji dla zachodniej obwodnicy Kolna. Inwestycja ma być realizowana w ciągu drogi krajowej nr 63.

Do opracowania jest studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 63 od miejscowości Wincenta do Kolna wraz z budową zachodniej obwodnicy Kolna. To odcinek od istniejącej drogi krajowej nr 63 do projektowanej DW-647, czyli obwodnicy Kolna, która ma zrealizować samorząd województwa.Wyświetl większą mapę

W ramach inwestycji droga krajowa nr 63 ma być rozbudowana na odcinku ok. 5,7 km oraz dodatkowo wybudowane mają być 2 km obwodnicy. W planach jest budowa dróg dla pieszych i rowerzystów, nowe skrzyżowania i zatoki autobusowe. Docelowo droga ma mieć jezdnię o szerokości 7 m i konstrukcji dostosowanej do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś.

GDDKiA przetarg a opracowanie STEŚ ogłaszała już dwukrotnie. Za pierwszym razem jedyna oferta była wyceniona na blisko 7,5 mln zł, a inwestor dysponował kwotą niespełna 3,5 mln zł. Przetarg unieważniono.

Za drugim razem przy podobnym budżecie inwestora wpłynęły dwie oferty. Tańsza (ponad 3,8 mln zł) została jednak odrzucona, a droższa miała wartość blisko7,4 mln zł. Także i ten przetarg został unieważniony.

W trzecim postępowaniu oferty będą przyjmowane do 18 marca.

Obwodnica Kolna w ciągu drogi wojewódzkiej jest obecnie na etapie przetargu na roboty budowlane. Oferty powinniśmy poznać jeszcze w lutym. To zadanie ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wojewódzka obwodnica ma mieć ok.5,5 km długości.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5