Partner serwisu
Drogi i autostrady

Unibep ma kontrakt za ponad 100 mln zł

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
16-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
16-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Unibep ma kontrakt za ponad 100 mln zł
fot. GDDKiA
Firma Unibep na zlecenie GDDKiA zmodernizuje drogę krajową nr 65 na odcinku od nowej Wsi Ełckiej do granicy województwa warmińsko-mazurskiego. Umowa już podpisana.

Zawarty kontrakt ma wartość 128,4 mln zł i powinien być wykonany w ciągu 18 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych.

Do rozbudowy jest odcinek o długości 12,4 km, na którym zostanie wykonana nowa konstrukcja nawierzchni dostosowana do nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m. Na trasie trzeba przebudować 16 skrzyżowań, wykonać ok. 11 km chodników i 10 zatok autobusowych. Powstanie także ciąg pieszo-rowerowy o długości ponad 2,5 km, obiekt mostowy i 10 przepustów.Wyświetl większą mapę

Jak informuje wykonawca, w tym roku wykonane zostaną prace przygotowawcze, przeprowadzona zostanie wycinka drzew i roboty rozbiórkowe. Okres zimowy ma być wykorzystany do przygotowania dokumentacji, a wiosną ruszą roboty na całym odcinku. „Wiąże się to z dużymi utrudnieniami w ruchu w centrum miejscowości Prostki ze względu na skomplikowaną sytuację z przebudowa Infrastruktury podziemnej” – poinformował Unibep.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu i warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś. Poprawić ma się także geometria drogi i równość. Skrzyżowania zostaną przebudowane na skanalizowane.

To nie jedyna inwestycja realizowana w ciągu drogi krajowej nr 65. W maju podpisana została umowa na projekt i budowę obwodnicy Gąsek, a miesiąc później na rozbudowę odcinka Kowale Oleckie – Olecko. Niebawem podpisana ma być umowa na rozbudowę odcinka Gąski – Ełk. Trwa jednocześnie powtórzony przetarg na DK-65 Olecko – Gąski.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5