Partner serwisu
Drogi i autostrady

Unibep zaczyna prace nad rozbudową DK-63

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Autor:

ep.

Data publikacji:
06-10-2023
Ostatnia modyfikacja:
06-10-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Unibep zaczyna prace nad rozbudową DK-63
fot. GDDKiA
Umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 63 Borki – Jeże została podpisana. Prace na zlecenie olsztyńskiej GDDKiA wykona Unibep. Firma ma 18 miesięcy na wykonanie zadania.

Zawarty 5 września kontrakt opiewa na 95,6 mln zł. Wykonawca będzie pracował na liczącym ponad 14 km odcinku DK-63 Borki - Jeże, będącym częścią trasy z Piszu do Kolna. 

GDDKiA zleciła rozbiórkę starej nawierzchni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 7 m (plus 1,5-metrowe pobocza) i wytrzymałości na nacisk 11,5 t/oś. Wykonana zostanie korekta łuków pionowych i poziomych, przebudowane zostaną skrzyżowania (w miejscowości Jeże powstaną pasy do lewoskrętu), a istniejący most zostanie przebudowany na przepust.

fot. GDDKiA
Ponadto w ramach kontraktu ma powstać 12 zatok autobusowych z dojściami dla pieszych, chodnik w miejscowości Jeże, oświetlenie drogowe, odwodnienie, a także stanowiska do kontroli i ważenia pojazdów.

Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi. GDDKiA chce też zwiększyć czytelność skrzyżowań. Piesi w miejscowości Jeże zyskają obustronny chodnik, poprawi się też widoczność niechronionych użytkowników dzięki oświetleniu przejść dla pieszych oraz wykonaniu dojść do zatok autobusowych poza obszarem zabudowanym.

Do wynikającego z umowy okresu realizacji (18 miesięcy) nie będą wliczane okresy zimowe.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5