Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Wykonawca Lwowskiej-bis w Sandomierzu wybrany

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Data publikacji:
07-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Wykonawca Lwowskiej-bis w Sandomierzu wybrany
fot. Google Maps
Konsorcjum Mirbudu i Kobylarni ma szansę na kolejny kontrakt samorządowy. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach wybrał ofertę tego wykonawcy do realizacji tzw. Lwowskiej-bis w Sandomierzu. To obwodnica, która powstanie w sąsiedztwie budowanego nowego mostu przez Wisłę.

Chodzi o ok. półtora km nowej drogi wojewódzkiej nr 723. Droga ma połączyć budowany węzeł w ciągu DK-77 z istniejącym śladem DW-723 w Sandomierzu. Nowa trasa poprawi wjazd do miasta od strony Tarnobrzegu.Wyświetl większą mapę

Zwycięskie konsorcjum wyceniło prace na 92,5 mln zł. Inwestor był gotów wydać ok. 135,7 mln zł. Pozostali oferenci – w sumie było 5 ofert, wszystkie droższe niż wybrana) maja jeszcze czas na złożenie odwołań do KIO. Jeśli tego nie zrobią, będzie przygotowywana umowa.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu wykonawczego i wybudowanie dwujezdniowego odcinka drogi klasy GP z opaskami zewnętrznymi. Każda z jezdni ma mieć szerokość 3,5 m plus półmetrowe utwardzone pobocze. Pomiędzy jezdniami pozostawiony zostanie pas rozdziału o szerokości od 4 do 15 m. Lokalnie mają być wykonane poszerzenia o pas włączenia i wyłączenia.

W ramach inwestycji powstać mają wiadukty nad ul. Portową i nad Torową oraz bocznicą kolejową.

Włączenie nowo projektowanego odcinka do DW-723 zaplanowano poprzez węzły z dwoma rondami na każdym końcu łącznic. Zaplanowano także infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.
Na realizację przewidziano 44 miesiące. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, skąd będzie pochodziło ponad 57 mln zł.

Most w Sandomierzu w ciągu DK-77,z którym będzie się komunikowała nowa trasa, jest realizowany na zlecenie GDDKIA.Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5