Partner serwisu
Intermodal i logistyka

10 tysięcy za lot Dreamlinerem

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
14-09-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Wprost/ PAP/ Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
10 tysięcy za lot Dreamlinerem
fot. PLL LOT
Podróż z Warszawy do Nowego Jorku ma kosztować nawet 10 tysięcy złotych. Według Marcina Piróga, prezesa polskich linii lotniczych, będą tacy, którzy kupią bilet za horrendalną stawkę tylko po to, aby przelecieć się najlepszym samolotem na świecie. PLL LOT jako pierwszy w Europie będzie miał w swojej flocie najnowszego Boeinga – czytamy w tygodniku „Wprost”.

Na pasażerów klasy biznes czekać będą wyjątkowo luksusowe warunki. Do dyspozycji pasażerów będą bowiem komfortowe fotele, które będzie można rozłożyć do pozycji wygodnego łóżka. Biznesowy pasażer będzie mógł również skorzystać z osobistego centrum rozrywki z kilkudziesięcioma kanałami telewizyjnymi, posiłku z menu a’la carte, nielimitowanych drinków i opieki stewardes. Od dziś, 14 września, można już rezerwować bilety na lot tymi luksusowymi samolotami. 


 

Pierwszy lot najnowszą maszyną LOT-u odbędzie się już 14 grudnia. Samolot, który dotrze do Polski w listopadzie, swój pierwszy lot odbędzie na trasie Warszawa – Praga. W sumie do końca marca 2013 roku przewoźnik będzie miał pięć takich samolotów. Docelowo ma to być osiem Dreamlinerów w barwach polskiego przewoźnika.

 

W pierwszą podróż za Atlantyk samolot uda się 16 stycznia 2013 roku do Chicago. Następny rejs będzie do Toronto 1 lutego 2013 roku. 

 

 

3 lutego pasażerowie polecą Dreamlinerem do Nowego Jorku, a Pekin powita Boeinga 787 w barwach LOT-u miesiąc później – 3 marca 2013 roku.

- Śmiało mogę stwierdzić, że jest to przełomowy moment dla LOT-u. Jestem przekonany, że oferta, którą prezentujemy naszym pasażerom spotka się z ogromnym zainteresowaniem, a samolot jakim jest Dreamliner, zachwyci i spełni oczekiwania każdego z naszych podróżnych – mówi Marcin Piróg prezes zarządu PLL LOT.  

 

  

W zamówionych przez LOT samolotach będą trzy klasy pasażerskie: biznes z 18 fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej, Premium economy – z 21 fotelami a także klasa ekonomiczna z 213 miejscami dla pasażerów. Koszt jednego rejsu wykonywanego przez Boeinga 787 ma być porównywalny do lotu obsługiwanego przez obecne we flocie LOT-u Boeingi 767.

 

Cena biletu w klasie ekonomicznej Dreamlinera (w obie strony) na trasach do Nowego Jorku, Chicago i Toronto będzie rozpoczynać się od 1 999 zł, zaś do Pekinu od 2 299 zł. Koszt biletu w klasie Premium tzw. Premium Club, która jest nową propozycją dla pasażerów LOT-u, będzie kształtować się już od 3 999 zł na połączeniach do Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz 4 499 zł na trasie do Pekinu.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5