Partner serwisu
Intermodal i logistyka

BCT rozmawia o współpracy ze słowackimi przewoźnikami kolejowymi i żeglugowymi

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
04-03-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
BCT rozmawia o współpracy ze słowackimi przewoźnikami kolejowymi i żeglugowymi
fot. BCT Gdynia
Dzień po polsko-słowackim forum gospodarczym w Bratysławie, Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprosił miejscowych przedsiębiorców do rozmowy o perspektywach, jakie otwiera rozwój korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk i korzyściach jakie mogą osiągnąć korzystając z polskich portów morskich.

– Rozwój korytarza transportowego łączącego Bałtyk z Adriatykiem otwiera nowe możliwości dla  słowackich przedsiębiorców. Eksport towarów na rynki Ameryki Północnej czy Południowej, przez  port w Gdyni pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze – mówił Krzysztof Szymborski, prezes BCT – Prowadzone przez nas inwestycje i obrany kierunek rozwoju sprawiają, że Gdynia staje się coraz  atrakcyjniejszą alternatywą dla portów niemieckich czy holenderskich – dodał.

 

Spotkanie odbyło się 1 marca w Bratysławie. Organizatorem był  Bałtycki Terminal Kontenerowy we współpracy z CSKD Intrans – czeskiego i słowackiego operatora kolejowego i linii żeglugowych MSC. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Ministerstwa Transportu Republiki Słowacji.

 

Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT) z siedzibą w Porcie Gdynia jest jednym z największych terminali w rejonie Bałtyku i drugim co do wielkości terminalem kontenerowym w Polsce. Sprywatyzowany został w 2003 roku. Rekord w przeładunkach odnotowano w 2007 roku, kiedy obroty BCT wyniosły 493 860 TEU. Roczne możliwości przeładunkowe sięgają 750 000  TEU, a potencjalna wydajność wynosi 1,2 mln TEU. Firma zatrudnia obecnie 282 pracowników i kontroluje  30% polskiego rynku przeładunków kontenerowych.

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5