Rynek Infrastruktury
W grudniu 2011 na terenie portu lotniczego Congonhas otwarto nowe parkingi, które jak się szacuje obsłużą około 4 tysięcy pojazdów i 10 tysięcy osób dziennie. Chcąc zmniejszyć potencjalne zagrożenie rozprzestrzeniania się infekcji, a także podwyższyć estetykę obiektu, władze lotniska postanowiły przy tej okazji udoskonalić konstrukcję poręczy, lad i barierek ochronnych wykorzystując miedź przeciwdrobnoustrojową.
Miedź oraz szereg stopów tego metalu, takich jak mosiądz, brąz czy miedzionikiel w sposób ciągły eliminuje bakterie, wirusy i grzyby osadzające się na takich powierzchniach. Ponieważ około 80% wszystkich infekcji rozprzestrzenia się poprzez dotyk, rozwiązanie to ma przyczynić się do ochrony zdrowia podróżnych poprzez obniżenie ryzyka przenoszenia niebezpiecznych drobnoustrojów z powierzchni dotykowych na dłonie.
Brazylijskie lotnisko nie jest pierwszym miejscem w przestrzeni publicznej, gdzie wykorzystano miedź przeciwdrobnoustrojową. W połowie 2011 r. stacje kolei podziemnej w Chile wyposażono w poręcze wykonane ze stopu tego metalu. Skuteczność miedzi w zwalczaniu patogenów przyczyniła się również do wykorzystania jej w szpitalach na całym świecie oraz ciągłego poszerzania gamy jej zastosowań.