Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Dodatkowe pieniądze na przebudowę portu w Pucku

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
29-05-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/Urząd Marszałkowski/portalmorski.pl

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Dodatkowe pieniądze na przebudowę portu w Pucku
fot. materiały prasowe
W piątek 28 maja, marszałek Mieczysław Struk, burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska i jej zastępca Piotr Ciskowski podpisali aneks zwiększający wysokość unijnego dofinansowania dla projektu rozbudowy i przebudowy portu w Pucku. Dodatkowe środki to niemal 2,3 mln zł.

Zarząd Województwa Pomorskiego wsparł realizację projektu dodatkowymi środkami unijnymi w odpowiedzi na prośbę miasta, które wskazało m.in. wzrost kosztów realizacji inwestycji w stosunku do wstępnych szacunków przygotowanych na etapie składania wniosku o dofinansowanie.

Dodatkowe środki na realizację projektu "Rozbudowa przebudowa portu w Pucku dla umożliwienia rozwoju jego funkcji rybackich, turystycznych i żeglarskich - ETAP I" to 2,3 mln zł.


Ostatecznie, po udzieleniu przez ZWP dodatkowych środków, całkowita wartość projektu wynosi 32,8 mln zł, a dofinansowaniu unijne - 22,3 mln zł. Dzięki przebudowie portu zwiększy się pojemność mariny w Pucku, a powstała infrastruktura towarzysząca przyczyni się do zwiększenia standardu serwisu związanego z dostępem do usług portowych.

Część inwestycji objęta unijnym dofinansowaniem obejmować będzie: budowę części Falochronu Północnego dla osłony Basenu Rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem, budowę stałego pomostu połączeniowego o długości 180 m wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów, oraz przygotowaniem nasady zaplecza portu. W efekcie, oprócz już istniejących, powstanie 98 nowych miejsc cumowania dla jachtów.

Środki dofinansowania pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 31 grudnia 2022 r.Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Marina w Pucku otwarta

Intermodal i logistyka

Marina w Pucku otwarta

inf. pras. NDI 24 lipca 2023

Zakończono modernizację falochronu zachodniego w Mrzeżynie

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Marina w Pucku otwarta

Intermodal i logistyka

Marina w Pucku otwarta

inf. pras. NDI 24 lipca 2023

Zakończono modernizację falochronu zachodniego w Mrzeżynie

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5