Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Dwie stolice, dwaj przewoźnicy - jedna walka o pasażera

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

ju

Data publikacji:
27-11-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Dwie stolice, dwaj przewoźnicy - jedna walka o pasażera
fot. Lotnisko Chopina
Drugi największy przewoźnik niemiecki wprowadza wiosną połączenia z Warszawy do Berlina. I to w momencie, kiedy PLL LOT chwali się nowym dreamlinerem i zapowiada uruchomienie nowych tras międzykontynentalnych. Tymczasem tuż za zachodnią granicą w siłę rośnie hub, okrzyknięty dumnie najnowocześniejszym lotniskiem w Europie. Jego otwarcie zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Podczas piątkowej konferencji, na której pojawili się zarówno najwyżsi rangą menadżerowie airberlin, jak i Berlin Brandenburg Airport, przewoźnik zapowiedział, że od marca zacznie trzy razy dziennie latać z Warszawy do Berlina. Airberlin jest drugim po Lufthansie największym niemieckim przewoźnikiem, który w zeszłym roku przewiózł ponad 35 mln pasażerów. Jest to również szósta największa linia lotnicza w Europie.

 

Jak będzie wyglądała siatka połączeń niemieckiego przewoźnika z nowego berlińskiego hubu? Ze stolicy Niemiec już teraz przewoźnik lata m.in. do Miami, Los Angeles, Nowego Jorku i Bangkoku, a także Abu Dzabi, skąd dzięki partnerstwu z Ethiad (narodowym przewoźnikiem ZEA) klienci będą mogli latać do większości stolic Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Afryki.

 

- Nie widzimy tego wszystkiego w kategoriach konkurencyjnych. Nasza oferta jest raczej uzupełnieniem połączeń, które są możliwe do otrzymania z Warszawy. Jeśli dzisiaj airberlin mówi o uruchomieniu połączeń do Chicago, jednocześnie zaś wiemy, że pierwszy dreamliner w przyszłym roku będzie latał do USA to oczywistym jest, że ktoś kto będzie mieszkał w okolicach Warszawy i będzie miał wybór w postaci połączenia LOT-u, zdecyduje się na nie bez wahania. Jednak jest jeszcze wiele innych, ciekawych połączeń w USA, gdzie LOT nie oferuje połączeń – jak Miami czy Los Angeles. W związku z tym pasażer z Warszawy będzie miał alternatywę. Będzie mógł polecieć na przykład LOTem do Frankfurtu, a dalej- Lufthansą. Będzie mógł wybrać również łatwiejszą ścieżkę z airberlin – polecieć z Warszawy do Berlina, i stamtąd do Miami czy Los Angeles. To jest sytuacja uzupełniająca ofertę, nie zaś konkurencja – poinformował „rynekinfrastruktury.pl” dyrektor Berlin Brandenbur Airport, prof. dr Rainer Schwarz.

 

Plany stworzenia wielkiego regionalnego hubu przesiadkowego w Berlinie bez wątpienia mogą jednak pokrzyżować plany LOT-u, który usiłuje stworzyć na Lotnisku Chopina swój hub przesiadkowy. W tym celu kupuje dreamlinery i otwiera nowe trasy, jak ta z Warszawy do Pekinu. Polski przewoźnik nie chce rozpatrywać wejścia airberlin do Warszawy w kategoriach konkurencji. Konsekwentnie realizuje swoją strategię i buduje swój hub w stolicy. Jakie skutki dla LOT-u będzie miało otwarcie nowego lotniska pod Berlinem i czy uda się utrzymać założenia – okaże się pewnie niebawem.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Milczarski odwołany z funkcji prezesa PLL LOT i PGL!

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Intermodal i logistyka

SAF, wojna i neutralność klimatyczna lotnictwa

Łukasz Malinowski 10 lipca 2022

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5