Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Kidawa-Błońska: Gospodarka morska ma się dobrze

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
18-08-2015
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/PAP

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Kidawa-Błońska: Gospodarka morska ma się dobrze
fot. Stocznia Gdańsk
Po wizycie nad morzem Małgorzata Kidawa-Błońska jest wręcz zachwycona stocznią w Gdyni oraz stocznią remontową w Gdańsku. Jak podaje PAP, zdaniem marszałka Sejmu gospodarka morska jest bardzo silna i przynosi duże dochody do budżetu.

Marszałek Sejmu każdemu kto jest zmartwiony sytuacją polskiej gospodarki poleca przyjazd nad morze. – Każdemu, kto uważa, że w Polsce nic się nie dzieje, że wszystko jest źle, proponuję: przyjedźcie do Gdańska, przyjedźcie do Gdyni, zobaczcie stocznię w Gdyni, zobaczcie, co dzieje się w stoczni remontowej w Gdańsku – zachęcała.

Według Kidawy-Błońskiej polskie porty stają się konkurencyjne dla portów europejskich. Obsługują ładunki szybko, a towar, którym się zajmują jest nowoczesny. – Zobaczyłam, że powstało tam nowoczesne centrum wytwarzające nowoczesne, wyspecjalizowane statki i specjalistyczny sprzęt, a zatrudnionych jest tam ponad siedem tysięcy osób – mówi marszałek Sejmu. Zaznaczyła również, że do przyspieszenia pracy przyczyniła się ustawa przyjęta przez Sejm, która określiła, że obsługa w porcie ma być wykonana w ciągu 24 godzin.

Kolejnym chwalonym elementem było podejście pracowników. – Są to firmy nowoczesne, podbijające światowe rynki, czyli Polska potrafiła znaleźć swoją lukę w rynku stoczniowym i potrafi pokazać, że robimy coś najlepiej na świecie – mówi Kidawa-Błońska. – Spotkałam ludzi zaangażowanych, którzy chcą pracować, mają pomysły, którzy chcą zmieniać świat wokół siebie – dodaje.

Wizytę w stoczniach marszałek Sejmu podsumowała w bardzo pozytywny sposób. – Widać, że jest to bardzo silna gałąź naszej gospodarki, która przynosi duże dochody do budżetu – komentowała.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5