Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Kozienice: Enea wydała oświadczenie ws. budowy chłodni kominowej

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
20-02-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Kozienice: Enea wydała oświadczenie ws. budowy chłodni kominowej
fot. Włodzimierz Włoch
Enea Wytwarzanie, inwestor budowy bloku o mocy 1075 MW w Kozienicach została poinformowana przez członka konsorcjum realizującego budowę o zamiarze zawarcia umowy na budowę chłodni kominowej z podwykonawcą Chladici Veże.

Enea Wytwarzanie nie prowadziła i nie prowadzi postępowania przetargowego na wybór wykonawcy chłodni kominowej. Jest to wewnętrzne postępowanie realizowane przez Polimex, a inwestor zwrócił w dniu 28 stycznia 2013 r. uwagę wykonawcy na ryzyka związane z doborem podwykonawców pod kątem dotrzymania parametrów gwarancyjnych, które są obarczone karami – informuje Enea w komunikacie.

Chłodnię kominową, w ramach umowy podwykonawczej, mogłaby wybudować czeska firma Chladici Veże – poinformował niedawno Puls Biznesu. Kontrowersje wywołało to, że jest to spółka kontrolowana przez rosyjski koncern Rosatom Nuclear Energy.

Inwestycja realizowana przez polsko-japońskie konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Hitachi Power Europe ma zostać zakończona w II kwartale 2007 r. Nowy blok energetyczny w Kozienicach będzie najnowocześniejszą w Europie jednostką pracująca na nadkrytyczne parametry pary o mocy 1075 MW (brutto) i sprawności 45,6 proc. (netto). Blok wyposażony będzie w instalacje ekologiczne zapewniające bezpieczeństwo dla środowiska. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2017 roku.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5