Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Kraków-Balice ma nowego przewoźnika

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
23-02-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Port Lotniczy Kraków-Balice

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Kraków-Balice ma nowego przewoźnika
Fot. Port Lotniczy Kraków-Balice
Port lotniczy w Krakowie rozpoczyna współpracę z nowym przewoźnikiem. Tanie linie lotnicze Volotea uruchomi połączenie Kraków – Wenecja. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, od 24 kwietnia.

- Cieszymy się z nowego połączenia i kolejnego przewoźnika, która będzie operował z naszego lotniska. Wenecja jest bardzo popularnym kierunkiem, oczekiwanym przez naszych pasażerów. Ten rok zapowiada się znakomicie - to już jedenasty nowy kierunek z Krakowa. W sezonie letnim będziemy oferować pasażerom ponad 70 połączeń regularnych i czarterowych - podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

 

Pierwsza z tegorocznych nowości już wystartowała - od ubiegłego tygodnia można polecieć do Budapesztu (Ryanair). W sezonie letnim w rozkładzie pojawią się połączenia regularne do Barcelony Girona, Billund, Majorki, Pafos (Ryanair); Dusseldorfu (Lufthansa); Moskwy (Aerofłot); Lwowa (Eurolot); Sztokholmu Arlanda (Norwegian); Wrocławia (OLT Express). Zwiększy się liczba rejsów na trasach krajowych - loty do Gdańska i Poznania (oferowane już przez Eurolot) uruchamia OLT Express. W sezonie letnim wracają loty do Aten (LOT), Kijowa (Aerosvit), Helsinek (Finnair) oraz Reykjaviku (Iceland Express oraz nowy przewoźnik w Kraków Airport - WOW Air). Liczbę operacji do Frankfurtu zwiększa Lufthansa (do trzech dziennie), zaś airberlin trzykrotnie zwiększa liczbę rejsów do stolicy Niemiec (z 4 do 12).

 

Latem z krakowskiego lotniska będzie operować 21 przewoźników: 13 tradycyjnych i 8 niskokosztowych. Kraków Airport jest największym lotniskiem regionalnym. W ub. roku obsłużył ponad 3 mln pasażerów.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Do ceny paliwa doliczana będzie „opłata emisyjna”

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Redakcja 28 kwietnia 2017

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Drogi i autostrady

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Elżbieta Pałys 28 lutego 2017

Zobacz również:

Do ceny paliwa doliczana będzie „opłata emisyjna”

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Redakcja 28 kwietnia 2017

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Drogi i autostrady

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Elżbieta Pałys 28 lutego 2017

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5