Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Lotnisko Chopina: Listopad na minusie

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
04-12-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Lotnisko Chopina: Listopad na minusie
fot. Lotnisko Chopina
585,2 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w listopadzie 2012 r. To o 8,8 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

 Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. W listopadzie 2012 r. na Lotnisku Chopina lądowało i startowało 10,1 tys. samolotów - o 3,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

 

Najwięcej pasażerów obsłużyły w listopadzie Polskie Linie Lotnicze LOT (400,7 tys. pasażerów), a w dalszej kolejności: Lufthansa (46,8 tys.), Enter Air (31,9 tys.), Air France (30,5 tys.), KLM (20,8 tys.). Ponad 4,6 tys. pasażerów obsłużył Ryanair, a 3,9 tys. – Wizz Air (obaj przewoźnicy normalnie operują w Modlinie, ale ich samoloty były przekierowywane na Lotnisko Chopina z powodu niekorzystnych warunków pogodowych).

 

Od początku 2012 r. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 8,98 mln pasażerów – o 3,1 proc. więcej niż w okresie styczeń-październik 2011 r. (więcej także niż w tym samym okresie rekordowego w historii portu roku 2008). Ruch na trasach krajowych wzrósł o 45,3 proc. (łącznie przewieziono w tym okresie 1,43 mln pasażerów). Liczba osób obsłużonych w połączeniach międzynarodowych zmniejszyła się o 2,3 proc. (7,55 mln).

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5