Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Państwowe Porty Lotnicze zmienią nazwę?

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
10-09-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Państwowe Porty Lotnicze zmienią nazwę?
fot. Lotnisko Chopina
- Moją ambicją jest odejście od nazwy PPL i zostanie Lotniskiem Chopina – powiedział podczas zorganizowanego przez ZDG TOR Forum Lotniczego dyrektor naczelny PPL Michał Kaczmarzyk.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” prowadzi obsługę naziemną samolotów na lotniskach Chopina i Babimost. Ma też udziały w spółkach nadzorujących działanie lotnisk kolejnych dziesięciu lotnisk. Stojący na czele przedsiębiorstwa dyrektor naczelny Michał Kaczmarzyk był gościem zorganizowanego 10 września w Warszawie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR Forum Lotniczego, gdzie został uhonorowany nagrodą „Rynku Infrastruktury”. Wziął również udział w debacie na temat przyszłości polskiego rynku lotniczego.

Podczas Forum Kaczmarzyk przypomniał udaną restrukturyzację firmy, z której odeszło w ubiegłym roku 800 osób. – Wiele osób wątpiło, że będziemy w stanie wykonywać usługi na odpowiednim poziomie. Nie po raz pierwszy okazało się jednak, że restrukturyzacja zwiększa efektywność pracy, co doceniają nasi klienci – podkreślił.

Mniej udziałów w lotniskach

Restrukturyzacja PPL pochłonęła ponad 200 mln złotych, ale pozwoliła wydatnie obniżyć koszty działalności przedsiębiorstwa. Michał Kaczmarzyk ma już konkretne plany na dalsze zmiany w spółce. Obecnie posiada ona udziały w spółkach nadzorujących porty w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Modlinie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Szczytnie, Bydgoszczy i Rzeszowie. – To za dużo – uważa dyrektor, i zapowiada wychodzenie PPL z portów regionalnych.

– Udziały w części małych portów mogłyby pozostać w spółce, ale nie w takiej liczbie, jak obecnie. Chcielibyśmy zachować udziały w portach w Krakowie i w Gdańsku, które mają znaczenie większe, niż tylko regionalne. Znaczenie pozostałych lotnisk jest właściwie lokalne – powiedział dyrektor naczelny PPL. 

Chopin w nazwie

Jego zdaniem udział PPL w najmniejszych portach powinien spadać na rzecz zarządzania poprzez podmioty samorządowe. W przyszłości nieunikniona jest prywatyzacja portów. – Nie ulega wątpliwości, że w Polsce wytworzą się wyspecjalizowane podmioty zajmujące się prowadzeniem lotnisk – przewiduje. Polski rynek jego zdaniem już jest atrakcyjny dla tego typu firm a statystyki pokazują, że będzie on rósł.

Inna ma być przyszłość lotniska Modlin, które zdaniem szefa PPL jest idealnym dopełnieniem dla Lotniska Chopina. Pomysł Duoportu jest silnie promowany właśnie przez jego przedsiębiorstwo. Zdaniem warszawskie Kaczmarzyka porty te nie konkurują ze sobą, a mogą wiele zyskać dzięki połączeniu. – Jako podmioty działamy na innych rynkach i obsługujemy innych klientów – zapewnił.

- Moją ambicją jest też odejść od nieszczęsnej nazwy Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i pozostać Lotniskiem Chopina – zapowiedział Michał Kaczmarzyk.
Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Biznes i przemysł

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Mikołaj Kobryński 13 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Biznes i przemysł

InPost: Płacimy wyższy CIT niż reszta branży

Mikołaj Kobryński 13 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5