Partner serwisu
Intermodal i logistyka

PLK skróciła czas remontu torów. Porty odblokowane wcześniej

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
13-12-2012
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Dziennik Bałtycki/Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
PLK skróciła czas remontu torów. Porty odblokowane wcześniej
terminal kolejowy BCT; fot. BCT
Po interwencji zarządców portów z Gdańska i Gdyni, przedstawicieli terminali kontenerowych, a także pomorskich parlamentarzystów Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wymogło na PKP PLK skrócenie czasu remontu głównych linii prowadzących do Portu w Gdyni. Remont ukończono pół miesiąca przed terminem.

27 sierpnia Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz operatorzy terminali portowych i inne firmy obsługujące ruch ładunków przez Port Gdynia otrzymały od PKP PLK informację o znaczącym ograniczeniu przepustowości linii kolejowych w okresie od 3 września do 8 grudnia 2012 roku na odcinku Gdynia - Gdańsk — Pruszcz Gdański (linie nr 9 i 202) oraz całkowitym zamknięciu w tym samym czasie linii kolejowej Gdynia — Kościerzyna (linia nr 201).

 

Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowao do PLK zalecenie, aby spółka przeanalizowała dostępne możliwe działania zwiększające możliwości przewozu ładunków z i do portów Gdańska i Gdyni.

 

Jak podaje "Dziennik Bałtycki" dzięki interwencji ministerstwa jedną z dwóch głównych linii, nr 201, na odcinku Gdynia - Kościerzyna, wyremontowano w terminie nie do 8 grudnia, jak przewidywał harmonogram, lecz prace ukończono już 18 listopada.

Jak tłumaczył w rozmowie z gazetą Andrzej Massel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, PKP nie miały wyjścia, bowiem wcześniej zawarły już umowy z wykonawcami, ponadto kolej gonią unijne terminy.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5