Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Polenergia zainwestuje 10 miliardów złotych w dwie elektrownie

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
04-01-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Puls Biznesu

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Polenergia zainwestuje 10 miliardów złotych w dwie elektrownie
Fot. RoganJosh, morguefile.com
Polenergia przygotowuje projekty inwestycyjne, których wartość sięga 10 mld. Spółka z Grupy Kulczyk investments na pozwolenie na przyłączenie pierwszej morskiej farmy wiatrowej i zamierza zainwestować w Elektrowni Turów – informuje „Puls Biznesu”.

Jacek Głowacki, prezes Polenergii, powiedział „PB”, że przez najbliższe dwa lata grupa wyda około 1 mld zł na projekty wiatrowe. W tym czasie mają powstać cztery farmy wiatrowe o łącznej mocy przekraczającej 130 MW. Jednocześnie nadal mają być kontynuowane prace przygotowawcze do budowy pierwszych morskich farm wiatrowych. W tym roku mają zostać przeprowadzone badania środowiskowe, a w przyszłym należący do grupy PEP ma sie zająć pozwoleniami środowiskowym i budowlanym.

firma zamierza także przystąpić do realizacji inwestycji budowy Elektrowni Północ. W trakcie jest proces wyboru wykonawców, który ma się zakończyć według deklaracji prezesa Głowackiego jeszcze w tym kwartale. Według „PB” na krótkiej liście wykonawców są: Hitachi, Alstom, Siemens z Doosanem oraz Shanghai Electric Group.

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5