Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Rekordowe wyniki przewozów towarowych na Lotnisku Chopina w 2012 roku

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
04-03-2013
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Rekordowe wyniki przewozów towarowych na Lotnisku Chopina w 2012 roku
fot. Vampir2011, commons.wikimedia.org, CCA-SA 3.0
Ponad 45 tys. ton cargo odprawiono na Lotnisku Chopina w 2012 r. To o 3,9 proc. więcej niż w 2011 r. i najwięcej w całej historii warszawskiego portu.

W ciągu 12 miesięcy 2012 r. na warszawskim lotnisku odprawiono łącznie 45,4 tys. ton frachtu, z czego 44,7 tys. ton w ruchu międzynarodowym a 700 ton w ruchu krajowym. W przewozach dominuje import - z zagranicy przywieziono do Warszawy 26,8 tys. ton towarów, podczas gdy eksport osiągnął 18,6 tys. ton. Dodatkowo na Lotnisku Chopina odprawiono także 17,1 tys. ton poczty.

 

Najpopularniejsze kierunki przewozów cargo wg wielkości wolumenu: Lipsk (7,0 tys. ton), Kolonia (6,5 tys. ton), Chicago (3,3 tys. ton), Nowy Jork/Newark (3,0 tys. ton), Szanghaj (2,6 tys. ton). Najwięksi przewoźnicy cargo na Lotnisku Chopina: PLL LOT (15,2 tys. ton), UPS Airlines (10,6 tys. ton), European Air Transport (7,0 tys. ton), Sprint Air (2,0 tys. ton), Air Contractors (1,9 tys. ton).

W sumie cały ubiegły rok warszawski port lotniczy zamknął liczą 9,5 mln pasażerów. To o 2,7 procent więcej, niż w 2011 roku. Jest to rekordowa liczba w historii portu.

Obecny rok na Lotnisku Chopina zapowiada się niezwykle ciekawie – władze portu na inwestycje w 2013 roku planują przeznaczyć ponad pół miliarda złotych. Będą one miały istotny wpływ na zwiększenie przepustowości w porcie. W planach jest zwiększenie operacji lotniczych do 52 na godzinę, co może się przełożyć na wzrost o około 25 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu roku.

- Parametr przepustowości naszego lotniska wynika z ograniczeń środowiskowych. Rozbudowa płyt odlodzeniowych również zapewni odpowiednią przepustowość w okresie zimowym. Dbamy też o zwiększenie ilości miejsc postojowych dla samolotów na płycie przed terminalem – mówił jakiś czas temu dyrektor lotniska Michał Marzec podczas posiedzenia komisji infrastruktury.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5