Mariusz W.
Statystyki pokazują, że z Podkarpacia bardzo dużo osób jeździ do Paryża. Tylko w poprzednią sobotę Janosik podstawił aż osiem autokarów, które zabrały do stolicy Francji około 400 osób, w najbliższą sobotę wysyła cztery. Właściciel przewoźnika tłumaczy „GW”, że w okresie wakacyjnym realizowane były codzienne połączenia do Paryża, niebawem częstotliwość zostanie zmniejszona do czterech razy w tygodniu.
Jednak liczba pasażerów znów rośnie przy okazji świąt, lub zaraz po Nowym Roku. W okresie Bożego Narodzenia z Paryża dziennie na Podkarpacie potrafi przyjechać nawet 30 autokarów wypełnionych pasażerami – pisze „GW”. Podobne statystyki dotyczą również Rzymu.
We wtorek z podrzeszowskiej Jasionki Eurolot uruchomił bezpośrednie połączenia do stolic Włoch i Francji. 78-miejscowe bombardiery były pełne. Karina Lisowska, rzeczniczka Eurolotu przyznała, że na lot do Paryża obłożenie wyniosło 97 proc., a do Rzymu – 100 proc.
Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Według Lisowskiej kolejne rejsy cieszą się również wielkim zainteresowaniem i obłożenie wynosi około 80 proc. Oferowane ceny w momencie uruchomienia sprzedaży wyniosły od 199 zł w jedną stronę i w dalszym ciągu można kupić bilety w tej cenie.
Między innymi te zagadnienia będą poruszane również w debatach Kongresu Infrastruktury Polskiej (11 czerwca 2025 r. w Warszawie). Tematyka paneli skupi się na przygotowaniu polskich podmiotów na nową falę inwestycji w infrastrukturę transportową - od władz centralnych przez publicznych zamawiających i instytucje finansowe po generalnych wykonawców i projektantów. Wiele miejsca poświęcimy utrzymaniu dróg, inwestycjom na kolei, odporności infrastruktury transportowej, źródłom finansowania i zmianom prawnym.
Po więcej informacji, szczegółową agendę, listę uczestników i formularz bezpłatnej rejestracji zapraszamy na stronę wydarzenia.