Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Stalowa Wola: Ruszyła rozbudowa stacji energetycznej

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
09-01-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
echodnia.eu / Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Stalowa Wola: Ruszyła rozbudowa stacji energetycznej
fot. liniastalowawola.pl
Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Rzeszów za 81,1 mln zł rozpoczął rozbudowę stacji energetycznej w Stalowej Woli o rozdzielnię 220 kV oraz 12-kilometrową linię energetyczną Stalowa Wola – Abramowice w województwie małopolskim. Powstanie do 30 czerwca 2014 r. – informuje portal „echodnia.eu”.

Budowa nowej linii ma związek z rozbudową Elektrowni Stalowa Wola. Przypomnijmy, że w grudniu ub.r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której efektem finalnym będzie nowoczesny blok gazowo-parowy o mocy 450 MW, wytwarzający rocznie około 3500 GWh energii elektrycznej. Blok powstanie na terenie Elektrowni I w Stalowej Woli, w pobliżu gazociągu należącego do Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System. Inwestycja zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r. Zarządzać nią będzie spółka Elektrociepłownia Stalowa Wola, w której po połowie udziałów posiadają Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Tauron Polska Energia. Wykonawcą jednostki będzie hiszpańska spółka Abener Energia. Nowy blok mieszkańcom i odbiorcom przemysłowym z tego regionu, oprócz energii elektrycznej, zapewni także dostawę ciepła w postaci gorącej wody i pary technologicznej. Koszt budowy inwestycji szacowany jest na 1,6 mld złotych.

Budowa elektroenergetycznej linii napowietrznej 220 kV Stalowa Wola – punkt nacięcia linii Chmielów – Abramowice to projekt, którego celem jest stworzenie sieci przesyłowej energii elektrycznej od jej wytwórcy do tysięcy odbiorców w regionie, tak, aby prąd mógł bezawaryjnie docierać do gospodarstw domowych i przedsiębiorstw zlokalizowanych na danym terenie.

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na prąd, a jej realizacja zapewni bezpieczny i niezawodny dostęp do energii. Pozwoli także, na wyeliminowanie w przyszłości ryzyka powstawania awarii oraz przerw w dostawie prądu.

Trasa planowanego odcinka znajdować się będzie na terenach gmin: Stalowa Wola, Pysznica i Radomyśl nad Sanem. Jej całkowita długość wynosić będzie ok. 10 km., a krótkich odcinków ok. 1,7 km.

Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Rzeszów Sp. z o.o. odpowiada za realizację inwestycji. Inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator, a zarządcą projektu EPC, natomiast wytwórcą energii Elektrownia Stalowa Wola.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5