Partner serwisu
Intermodal i logistyka

UKE: Trudno przeprowadzić analizę rynku, którego nie ma

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Autor:

mj

Data publikacji:
23-11-2011
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
UKE: Trudno przeprowadzić analizę rynku, którego nie ma
Fot. melodi2, morgue.com
Komisja Europejska zarzuca Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, że chce wprowadzić obowiązek regulacji cen wobec Aero2, bez stwierdzenia pozycji tego operatora na rynku. – Problem w tym, że taki rynek jeszcze nie istnieje – tłumaczy Piotr Dziubak, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Komisja Europejska zastrzega, że obowiązki regulacyjne UKE muszą opierać się na badaniu sytuacji rynkowej, a poszczególne regulacje powinny być wprowadzane tylko, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jednak zbadanie rynku nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. - Aero2 nie oferuje zarówno detalicznych usług głosowych, jak i w konsekwencji hurtowej usługi zakańczania połączeń. W związku z tym rynek nie może zostać zdefiniowany zgodnie z regułami prawa konkurencji. Potwierdzają to dotychczasowe postanowienia Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w podobnych sprawach – powiedział Dziubak.
 

Jak zapewnił rzecznik UKE, obecnie prowadzone są analizy dotyczące Aero2 i innych spółek z grupy Zygmunta Solorza-Żaka, aby stwierdzić, czy zmiany właścicielskie w Polkomtelu nie są przesłanką do obniżenia ich stawek MTR do najniższej obowiązującej w grupie. MTR (ang. Media Termination Rate) to opłata jaką ponosi operator sieci, z której jest wykonywane połączenie, na rzecz operatora sieci, do której to połączenie jest przekazywane.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Gaj: Obniżenie stawek MTR w 2013 roku

Intermodal i logistyka

Gaj: Obniżenie stawek MTR w 2013 roku

Ludmil Ludmil 05 kwietnia 2012

UKE upomina operatorów w sprawie stawek MTR

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Gaj: Obniżenie stawek MTR w 2013 roku

Intermodal i logistyka

Gaj: Obniżenie stawek MTR w 2013 roku

Ludmil Ludmil 05 kwietnia 2012

UKE upomina operatorów w sprawie stawek MTR

Intermodal i logistyka

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5