Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Włocławek: PSE rozbuduje rozdzielnię

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
06-02-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Włocławek: PSE rozbuduje rozdzielnię
fot. Włodzimierz Włoch
Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły przetarg na rozbudowę rozdzielni 220 kV w stacji 220/110 kV Włocławek Azoty.

Jak informuje PSE, rozbudowa rozdzielni 220 kV w stacji 220/110 kV Włocławek Azoty jest niezbędna dla umożliwienia wyprowadzenia do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego energii elektrycznej z bloku o mocy 460 MW z elektrowni Włocławek budowanej przez PKN Orlen.

Zamówienie przewiduje m.in.: wykonanie badań geotechnicznych na terenie rozdzielni 220 kV; opracowanie projektu budowlanego rozbudowy rozdzielni 220 kV i pól autotransformatorów 110 kV; zakup i dostawę niezbędnych do wybudowania stacji urządzeń, aparatury i materiałów; rozbudowę rozdzielni 220 kV i modernizację pól 110 kV autotransformatorów.

 

PSE zakłada, że realizacja zamówienia rozpocznie się 1 czerwca 2013 r., a zakończy 30 czerwca 2015 r. Wadium w postępowaniu wynosi 2,5 mln zł.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku PKN Orlen podpisał umowę ma budowę bloku parowo-gazowego we Włocławku z generalnym wykonawcą, którym zostało konsorcjum General Electric International Inc. i SNC-Lavalin Polska. Szacunkowa wartość kontraktu netto na budowę elektrowni o mocy 463 MWe wyniesie ok. 1,4 mld zł. Nowy blok będzie wytwarzał energię elektryczną w kogeneracji z produkcją ciepła na potrzeby m.in. Grupy Anwil i PKN Orlen. Około połowa wytwarzanej we Włocławku energii będzie trafiała na rynek zewnętrzny.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na koniec I kwartału bieżącego roku. W 2013 r. spółka zamierza przeznaczyć na realizację projektu ok. 200 mln zł. Przewidywany termin oddania bloku, który ma produkować energię w kogeneracji z ciepłem, do eksploatacji to IV kwartał 2015 roku.

 

Partner działu

Aarsleff

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5