Partner serwisu
Miasto

Olsztyn szykuje się do budowy nowej ulicy na Nagórkach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

MIASTO
Olsztyn szykuje się do budowy nowej ulicy na Nagórkach
Fot. Google Maps
Olsztyn rozpoczyna przygotowania do budowy w przyszłości nowej ulicy NDR, zwanej nauka-dom-praca. Ten znany od lat 80. pomysł ma w zamyśle połączyć przez osiedle Nagórski największe wylotówki – Warszawską, Sikorskiego oraz Krasickiego z obwodnicą. W ramach pierwszego etapu powstać ma odcinek przez zielone tereny Nagórek.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie rozpoczął poszukiwania wykonawcy do opracowania dokumentacji projektowej dla budowy drogi NDP na odcinku od al. Gen. Władysława Sikorskiego do ul. Ignacego Krasickiego. Koncepcja nowej drogi prowadzącej m.in. przez zielone tereny osiedla Nagórki znana jest już od lat 80. W listopadzie 2017 roku Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy Nagórkami i Jarotami. W dokumencie tym wyznaczono planowany przebieg nowej trasy.


źródło: OPZ/inwestor

Jak zaznaczają urzędnicy, odcinek między al. Sikorskiego a Krasickiego będzie pierwszym etapem projektu drogi NDP. W zamierzeniach ma ona stanowić połączenie od al. Warszawskiej aż do węzła drogowego Pieczewo na olsztyńskiej obwodnicy.

W zakresie przedsięwzięcia przewidziano budowę dwujezdniowej drogi o czterech pasach ruchu z pasem rozdzielającym. Zadaniem wykonawcy będzie także zaprojektowanie skrzyżowań wielopoziomowych z al. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Ignacego Krasickiego oraz ul. Jarocką zapewniających możliwość dalszej rozbudowy trasy NDP. Zaplanowano budowę wiaduktu nad pieszą alejką łączącą osiedla Jaroty i Nagórki. Na trasie znajdą się przystanki autobusowe, zjazdy i sygnalizacje świetlne. Zaplanowano drogę klasy Z, która ma zapewnić przejazd z prędkością 50 km/h.

Wykonawca sporządzi wielobranżową dokumentację projektową drogi NDP z podziałem na etapy oraz pozyska decyzję ZRID. Opracowane mają zostać także trzy warianty skrzyżowania al. Gen. Władysława Sikorskiego z drogą NDP wraz z kalkulacją kosztów budowy. skrzyżowania al. Gen. Władysława Sikorskiego z drogą NDP wraz z kalkulacją kosztów budowy.

Składanie ofert wyznaczono do 16 grudnia. O wyborze projektanta zdecyduje wyłącznie cena. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na sporządzenie dokumentacje i pozyskanie niezbędnych pozwoleń.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5