Partnerzy serwisu:
Polityka i prawo

Kolejne wnioski o płatność z KPO pod koniec wakacji

Dalej Wstecz
Autor:

ep.

Data publikacji:
10-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Kolejne wnioski o płatność z KPO pod koniec wakacji
fot. EmDee, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Pod koniec wakacji Polska ma złożyć dwa kolejne wnioski o płatność w ramach KPO. Środki, których będą dotyczyć powinny napłynąć do kraju w grudniu. We wtorek Rada Ministrów przyjęła informację na temat rewizji KPO.

1 lipca Komisja Europejska zatwierdziła wniosek w sprawie rewizji KPO. Jej celem było umożliwienie realizacji przewidzianych w nim reform i inwestycji. Podstawą wniosku o rewizję był przegląd stanu realizacji reform i inwestycji przeprowadzony przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w styczniu 2024 r.

Jak podkreślono, proces rewizji przebiegł w rekordowo krótkim czasie. Od rozpoczęcia konsultacji publicznych zaproponowanych zmian, tj. od połowy marca, do zatwierdzenia przez KE wniosku o zmianę polskiego KPO, upłynęło jedynie 3,5 miesiąca.

Wraz z zatwierdzeniem polskiego wniosku KE przedstawiła projekt zmienionej decyzji wykonawczej Rady UE zatwierdzającej zmiany w KPO. 16 lipca br. decyzja ta powinna zostać przyjęta przez Radę UE ds. Gospodarczych i Finansowych (ECOFIN). Jak podano, ok. 95 proc. zmian, które zostały zgłoszone przez stronę polską w ramach formalnego wniosku, zostało zaakceptowanych przez KE.

Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała, że kolejne wnioski o płatność z KPO, tj. drugi i trzeci wniosek zostaną złożone do Komisji Europejskiej równocześnie, a nastąpi to pod koniec wakacji, tj. na przełomie sierpnia i września. Środki w ramach tych wniosków powinny trafić do Polski pod koniec roku.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5