Partner serwisu
Polityka i prawo

Powiat Zgierski startuje z przetargiem na przebudowę dróg

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Powiat Zgierski startuje z przetargiem na przebudowę dróg
fot. Google Maps
Powiat Zgierski ogłosił przetarg na przebudowę okolicznych dróg powiatowych o łącznej długości prawie 14 km oraz jednego mostu przez Bzurę. Prace obejmą sześć odcinków. Drogowcy na ten cel otrzymali dofinansowanie z Polskiego Ładu. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 25,5 mln zł.

Powiat Zgierski ruszył z przetargiem na przebudowę dróg wokół Zgierza. Inwestycję podzielono na sześć odrębnych zadań. Każde z nich będzie dotyczyć innej trasy. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 25,5 mln zł.

Pierwsze zadanie dotyczy wykonania nakładki na drodze powiatowej nr 5140 E w Ozorkowie z ulic Adamówek, Nowe Miasto oraz Starzyńskiego do torów kolejowych. Remont obejmie kolejno odcinki o długości 1588 metrów, 111 metrów i 463 metrów. Wykonawca wykona pomiary geodezyjne, sfrezuje jezdnię, oczyści ją i wyrówna nową mieszanką asfaltową. Na zakończenie położy warstwę ścieralną. Na te prace zamawiający przewiduje 3 miesiące. Przewidziano także możliwość zlecenia prac podobnych do wartości 20 proc. kontraktu.

Zadanie drugie obejmie zakresem przebudowę drogi powiatowej nr 5115 E między miejscowościami Wola Mąkolska i Popów Głowieński. Długość tego odcinka wynosi 3025 metrów. Wykonawca dokona wycinki drzew, a następnie przebuduje nawierzchnię jezdni i poboczy. Prace obejmą także skrzyżowania i zjazdy, rowy przydrożne oraz przepusty. Zamawiający przewiduje nasadzenia kompensacyjne. Na realizację przewidziano 6 miesięcy.

Kolejne prace zaplanowano do wykonania na drodze powiatowej nr 5168 E Aleksandrów Łódzki – Łęczyca na odcinku Parzęczew – Borszyn. Roboty obejmą 3 848 metrów traktu. Zamawiający również przewiduje tutaj przewiduje sfrezowanie nawierzchni jezdni a następnie jej odtworzenie. W zakresie inwestycji zapowiedziano ponadto rozbiórkę przepustów i odbudowę rowu przydrożnego. Na prace przewidziano 6 miesięcy.

Czwarte zadanie – podobnie jak poprzednie – polegać będzie na przebudowie drogi powiatowej nr 5109 E w ciągu Gieczno – Lorenki – Kwilno. Prace związane z frezowaniem i rozbiórką przepustów obejmą 4470 metrów trasy. Na roboty w tym miejscu przewidziano także 6 miesięcy.

Zadanie piąte będzie polegać na przebudowie drogi powiatowej nr 5163 E w miejscowości Głowno w ciągu ulic Torowa/Ziewanicka na odcinku o długości ok. 371 metrów. Zamawiający planuje rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni i budowę nowej jezdni. Wykonana na nowo ma być podbudowa chodników i zjazdów. Na roboty przewidziano 3 miesiące.

Ostatnie zadanie będzie polegać na budowie mostu przez rzekę Bzurę w miejscowości Ruda Bugaj w ciągu drogi powiatowej nr 5168 E. Przyszły wykonawca ma zaprojektować a następnie wybudować nową konstrukcję obiektu. Dotychczasowa ma zostać rozebrana. Na to zadanie przewidziano 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu ma wynieść 22,8 mln zł. Składanie ofert wyznaczono do 16 lutego. Dla każdego zadania wyznaczono te same kryteria oceny – cena (60 proc.) oraz okres gwarancji (40 proc.).
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5