Partnerzy serwisu:
Polityka i prawo

XII Kongres Infrastruktury Polskiej z udziałem DSK Kancelaria

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
09-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
XII Kongres Infrastruktury Polskiej z udziałem DSK Kancelaria
fot. ZDG TORMarta Dziewulska - radca prawny i partner w DSK Kancelaria
Branża budowlana traci ogromną liczbę danych, dlatego, że ich nie przetwarza albo robi to w niewłaściwy sposób. To problem, który może rozwiązać AI i cyfryzacja – wskazał w toku debaty kongresowej Jędrzej Witaszczak. Marta Dziewulska podzieliła się z kolei swoimi przemyśleniami na temat rewolucji w sposobie pracy jaką może dać sztuczna inteligencja.

19 czerwca br. odbył się XII Kongres Infrastruktury Polskiej, zorganizowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Rynek Infrastruktury. DSK Kancelaria była jego partnerem, a nasi eksperci z zespołu obsługi inwestycji wystąpili na Kongresie w roli panelistów i prelegentów.

Marta Dziewulska - radca prawny i partner w DSK Kancelaria wystąpiła z prezentacją na temat sztucznej inteligencji (AI) w budownictwie. W trakcie swojego wystąpienia, zaprezentowała wizję prowadzenia procesu inwestycyjnego w oparciu o AI. Przedstawiła dwa scenariusze pracy i poprzez porównanie pokazała jak duże znaczenie ma integracja nowoczesnych technologii dla rozwoju branży budowlanej. Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować nasze codzienne obowiązki, czyniąc pracę bardziej efektywną i satysfakcjonującą. Ponadto może wpłynąć na efektywność ekonomiczną projektów budowlanych, m.in. automatyzując tworzenie raportów i pozwalając na skupienie się na kreatywnej części pracy.

Jędrzej Witaszczak - radca prawny w zespole obsługi inwestycji zamówień publicznych DSK wziął udział w debacie dotyczącej m.in. cyfryzacji i AI w budownictwie, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości branży. Zwrócił uwagę na problem ogromnej utraty danych przez branżę budowlaną, wynikający z nieodpowiedniego przetwarzania i zbierania informacji. To poważne wyzwanie, które wymaga natychmiastowych działań, aby poprawić efektywność i jakość projektów budowlanych.

W debacie ‘Kadry inżynieryjne a cyfryzacja budownictwa, zarządzanie informacją i BIM’, w której uczestniczył, podkreślono również, że AI może znacząco uatrakcyjnić branżę budowlaną dla młodych talentów. Dzięki sztucznej inteligencji inżynierowie mogą uwolnić się od uciążliwych i nużących obowiązków, takich jak przetwarzanie i kompletowanie danych, a zamiast tego skupić się na kreatywnych zadaniach i poświęcić swojej pasji - budowaniu. Innowacje technologiczne mogą przynieść ogromne korzyści zarówno dla firm, jak i dla pracowników.
W XII Kongresie Infrastruktury Polskiej uczestniczyli również: prof. Michał Jackowski – wspólnik w Kancelarii DSK specjalizujący się w wykorzystaniu AI w branży prawnej oraz radca prawny Wiktoria Zielińska – ekspertka w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Samowola budowlana - konsekwencje, sankcje, postępowanie legalizacyjne

Polityka i prawo

AI w procesie zarządzania roszczeniami

Polityka i prawo

AI w procesie zarządzania roszczeniami

art. sponsorowany 14 czerwca 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Samowola budowlana - konsekwencje, sankcje, postępowanie legalizacyjne

Polityka i prawo

AI w procesie zarządzania roszczeniami

Polityka i prawo

AI w procesie zarządzania roszczeniami

art. sponsorowany 14 czerwca 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5