Partner serwisu
Biznes i przemysł

Cement Ożarów zmodernizował Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras.

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Cement Ożarów zmodernizował Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju
fot. mat. pras.
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów przeszły gruntowną modernizację. – Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata – mówi Mariusz Adamek, dyrektor zarządzający, prezes zarządu Cement Ożarów.

Cementownia Ożarów (obecnie Cement Ożarów S.A.) już w 1998 r. powołała Biuro Doradztwa Technicznego, a w 2000 r. uruchomiła przy nim Laboratorium Betonów, wówczas jedno z najnowocześniejszych w Polsce. 4-osobowy zespół biura pracował wtedy pod kierownictwem Jarosława Buczka.

– Głównym celem tych działań było wsparcie obecnych i przyszłych partnerów handlowych oraz służb sprzedaży. Laboratorium zostało zaprojektowane, wykonane i wyposażone zgodnie z wymogami polskich jednostek akredytujących oraz europejskich standardów i świadczyło usługi badawcze w zakresie betonu towarowego i wyrobów betonowych – wspomina Marek Majcher, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych, członek zarządu Cement Ożarów, który ponad dwie dekady temu, jako dyrektor handlowy, otwierał Biuro Doradztwa Technicznego.

– Minęły 24 lata, w trakcie których cały przemysł cementowo¬-betonowy bardzo mocno rozwijał się, modernizował oraz wykonywał milowe kroki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Wraz z tymi działaniami zmieniało się także Biuro Doradztwa Technicznego i laboratorium do badania betonów tak, aby sprostać wymaganiom rynku, potrzebom partnerów handlowych i umożliwić dalszy rozwój firmy – dodaje Marek Majcher.

Stan obecny

Na przestrzeni lat, rola biura uległa diametralnej przemianie. Dziś Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, budują strategię handlową w zakresie techniczno-technologicznym oraz laboratoryjnym, poprzez współpracę z partnerami handlowymi oraz rozwój i optymalizację portfolio produktów.

Misją firmy jest współtworzenie przestrzeni do życia urzeczywistniając marzenia inwestorów oraz wizje projektantów, a rozwiązania są częścią otaczającego nas świata, odpowiadają potrzebom przyszłości w zakresie trwałości, stylistyki i ekologii.

Zdaniem Artura Paszkowskiego, dyrektora ds. doradztwa technicznego i rozwoju Cement Ożarów właśnie te dwie role, są kluczowe w aspekcie zarówno działań zespołu jak i dalszego rozwoju całej firmy.

– Wspieranie partnerów handlowych w zakresie doradztwa technicznego i technologicznego na kontraktach infrastrukturalnych, w tym przede wszystkim przy budowie dróg i mostów, w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz specjalistycznym, na wytwórniach betonu i zakładach produkcyjnych, przy produkcji betonu towarowego oraz prefabrykacji ciężkiej, przy produkcji elementów wibroprasowanych, betonu komórkowego i suchych mieszanek, zaczyna się już na etapie dokładnej analizy dokumentacji technicznej – mówi Artur Paszkowski. –

Poprzez badania i doradztwo, DDTiR w ostatnich latach uczestniczył w realizacji kluczowych inwestycji w Polsce m.in.: budowa I i II linii metra w Warszawie, rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie, projekt i budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa – Lublin (5 odcinków), budowa dróg kołowania i płyt postojowych po zachodniej stronie Lotniska w Radomiu czy budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa – Skomielna Biała – Chabówka (Zakopianka) wraz z 2 km tunelem.

DDTiR współpracuje praktycznie ze wszystkimi działami Cement Ożarów. Swoje zadania realizuje w ścisłej współpracy z uczelniami technicznymi, instytutami naukowymi i laboratoriami zewnętrznymi. Kreuje, współtworzy, bada, udoskonala i wdraża nowe, najbardziej wartościowe rozwiązania. DDTiR jest jednocześnie jedyną komórką w firmie, która funkcjonuje w życiu produktu od A-Z.

Przyszłość

Przyszłość związana z obniżaniem emisji CO2 stawia przed budownictwem i DDTiR kolejne wyzwania. Wiążą się one z obniżaniem śladu węglowego, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań na bazie cementów redukujących emisję CO2 przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów finalnych produktów.

- Dbając o zrównoważony rozwój, będziemy tworzyć i aktualizować dokumentacje techniczne, poszukiwać alternatywnych surowców mineralnych, tworzyć innowacyjne produkty i rozwiązania produktowe, w tym również kreować trendy rynkowe – deklaruje DDTiR.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Prefabrykaty Sienkiewicz pod jedną marką

Biznes i przemysł

Prefabrykaty Sienkiewicz pod jedną marką

inf. pras. 27 października 2023

Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT  Cemex Polska

Biznes i przemysł

Lafarge kupuje połowę energii ze źródeł odnawialnych

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Prefabrykaty Sienkiewicz pod jedną marką

Biznes i przemysł

Prefabrykaty Sienkiewicz pod jedną marką

inf. pras. 27 października 2023

Przyznano wyróżnienia w programie EkoPRODUCENT  Cemex Polska

Biznes i przemysł

Lafarge kupuje połowę energii ze źródeł odnawialnych

Biznes i przemysł

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5