Partner serwisu
Biznes i przemysł

Mirbud chce się rozwijać na rynku kolejowym

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-08-2023
Ostatnia modyfikacja:
30-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Mirbud chce się rozwijać na rynku kolejowym
fot. GDDKiA
Segment kolejowy jest wśród tych, o których perspektywicznie myśli Grupa Mirbud. Między innymi tu upatrywane są szanse na rozwój po zakończeniu fazy boomu inwestycyjnego w inwestycjach drogowych.

Grupa Kapitałowa Mirbud na koniec I półrocza 2023 roku miała w portfelu zamówienia o łącznej wartości 4,8 mld zł. Największy udział w nim mają obiekty inżynierii drogowej, które stanowią 76 proc. wszystkich zleceń. Ten sam segment ma duży udział w przychodach ze sprzedaży. W 2023 r. przychody dla całej Grupy wyniosły 1,195 mld zł, z czego za ponad 94 proc. odpowiadają usługi budowlano- montażowe, w tym ponad 62 proc. roboty inżynieryjno-drogowe.

– Grupa Mirbud szuka możliwości rozwoju w innych segmentach rynku budowlanego, mówimy tu o segmencie kolejowym, energetycznym, hydrotechnicznym – wskazuje Paweł Korzeniowski, członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Mirbud. Przypomina, że między innymi temu celowi służył zakup ponad 5 proc. akcji spółki Torpol.

- Nadal rozwijamy nasz akcjonariat w Torplu, prowadzimy rozmowy z kilkoma innymi podmiotami w tej branży w znacznie mniejszej skali, ale z potencjałem rozwojowym, ze sprzętem, kadrą, z referencjami, które pozwolą uczestniczyć w przetargach jak już te przetarg ruszą – mówił Paweł Korzeniowski podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe za I półrocze 2023 r.

Jak powiedział, chodzi o gotowość na to, co będzie się działo na rynku budowlanym po 2030 roku, kiedy realizowane będą inwestycje na kolei, a większość drogowych prawdopodobnie się zakończy. Jak podkreśla przedstawiciel Grupy, Mirbud jest zainteresowany również rozwojem w obszarze hydrotechniki oraz energetyki.

Obecnie Mirbud upatruje swojej szansy także w inwestycjach na potrzeby wojskowe. Pozytywnie odbiera ożywienie inwestycyjne w obszarze tego rodzaju infrastruktury. – To nie jest to jeszcze boom, ale widać, że w tym segmencie będzie co robić – mówi przedstawiciel firmy. Chodzi tu nie tylko o typową infrastrukturę wojskową, ale też i zakłady związane z dozbrajaniem czy magazyny dla celów wojskowości.

- Uczestniczymy w każdym przetargu, tu widzimy swoją szansę – mówi Paweł Korzeniowski. Obecnie Mirbud uczestniczy w trzech projektach. Liczy, że doświadczenie zdobyte nawet na małych projektach zaprocentuje przy wyborze wykonawców większych inwestycji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5