Partner serwisu
Biznes i przemysł

Mirbud rozbudowuje portfel zamówień

Dalej Wstecz
Autor:

ep.

Data publikacji:
21-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Mirbud rozbudowuje portfel zamówień
fot. GDDKiA
Na koniec lutego Grupa Mirbud miała w portfelu zamówień zlecenia o wartości 4,7 mld zł. Dodatkowo 4,18 mld zł są warte te oferty, które zamawiający punktowali najwyżej, ale jeszcze oczekują na wybór lub nie zostały podpisane umowy.

W lutym do portfela zamówień Mirbudu dołączyły dwa zadania. To budowa i przebudowa obiektów zajezdni tramwajowej w Bydgoszczy za 96,6 mln zł oraz budowa drogi wojewódzkiej nr 723 w województwie świętokrzyskim warta 92,5 mln zł.

Jednocześnie Grupa pochwaliła się wyborem jej oferty na realizację dwóch kolejnych zadań. GDDKiA wybrała propozycję Mirbudu i Kobylarni jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę drogi ekspresowej S11 między Kępnem a granicą woj. opolskiego. Prace te zostały wycenione na 464,9 mln zł. Mirbud wygrał też przetarg na budowę zespołu szkolno – przedszkolnego we Wrocławiu za 89,3 mln zł.

Na koniec lutego portfel zamówień firmy był wart 4,7 mld zł, z tego blisko 3,5 mld zł warte były zamówienia w sektorze drogowym.

Na początku marca Mirbud podpisał umowę na realizację kolejnego zadania w obszarze drogowym. Gmina Głogów zleciła temu wykonawcy budowę i modernizację układu infrastruktury drogowej pod strefę przemysłową na terenie gmin Głogów i Kotla w woj. dolnośląskim. Ta inwestycja będzie realizowana we współpracy z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Agencją Rozwoju Przemysłu, Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei oraz Gminą Kotla.

Jak podano, obecnie Grupa Mirbud ma jeszcze 15 ofert, które zostały przez zamawiających ocenione najwyżej. Ich łączna wartość to 4,18 mld zł netto. W tej kwocie mieści się m.in. oferta o wartości 853 mln zł na projekt i budowę drogi ekspresowej S11 od Obornik do Poznania. GDDKiA właśnie rozstrzygnęła przetarg, ale pozostali wykonawcy mogą jeszcze składać odwołania. Oferta Mirbudu w ostatnim czasie została także wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę drogi ekspresowej S10 Suchoń - Recz, a także na S12 Przysucha - Wieniawa..  
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5