Autostrada Wielkopolska szykuje się do remontu nawierzchni węzła Poznań Wschód na styku autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S5 w stronę Bydgoszczy. Będą utrudnienia.
To część inwestycji związanej z budową trzeciego pasa ruchu pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Od 17 maja ma się rozpocząć I etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym Poznań Wschód na skrzyżowaniu autostrady A2 i drogi ekspresowej S5 z kierunku Bydgoszczy. Prace będą polegały na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni i będą podzielone na etapy.
Jak poinformował zarządca, w pierwszym etapie remontowane będą łącznice wjazdowe na autostradę. Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd na autostradę zarówno w kierunku Świecka, jak i Warszawy. Wyznaczone zostaną objazdy.
Dla kierowców jadących z kierunku Bydgoszczy/Gniezna oraz Wrześni i chcących wjechać na A2 w kierunku na Świecko objazd zostanie poprowadzony od węzła Kostrzyn, drogą krajową DK-92 przez Poznań do węzła Poznań Krzesiny.
Kierowcy jadący z Kleszczewa do Świecka będą kierowani na objazd przez węzeł Kostrzyn, DK-92 i Poznań, natomiast podróżujący z kierunku Bydgoszczy/Gniezna i chcący wjechać na A2 w kierunku na Warszawę objazdem od węzła Kostrzyn, drogą krajową DK-92 do węzła Września.
Dla przemieszczających się z Kleszczewa w kierunku Warszawy i chcących wjechać na A2, także będzie obowiązywał objazd przez węzeł Kostrzyn, DK-92 i węzeł Września.
Dodatkowo, jak podała AWSA, w rejonie węzła Poznań Wschód na jezdni głównej autostrady pomiędzy 180 a 179 km A2 ruch pojazdów jadących ze wschodu w kierunku Świecka zostanie przeniesiony na jezdnię południową. W tym miejscu będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.
Remont na łącznicach wjazdowych potrwa około dwóch tygodni, choć ostateczny termin ukończenia prac będzie zależał od warunków atmosferycznych.
- Modernizacja nawierzchni węzła Poznań Wschód na łącznicach zjazdowych z autostrady na drogę S5 w kierunku Bydgoszczy (II etap remontu węzła) zaplanowana jest na sierpień tego roku – poinformowała Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.