Partner serwisu
Drogi i autostrady

Gdańsk: Ponad 40 procent Trasy Sucharskiego wykonane

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
02-04-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Gdańskie Inwestycje Komunalne

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Gdańsk: Ponad 40 procent Trasy Sucharskiego wykonane
fot. GIK
40 procent zaawansowania robót na zadaniu I Trasy Sucharskiego i około 43 procent zaawansowania robót na zadaniu II. Tak wygląda bilans robót budowlanych od rozpoczęcia prac na tych odcinkach.

Zadanie I to odcinek od obwodnicy południowej Gdańska do węzła Elbląska. Wyznaczono już pas drogowy, rozebrano obiekty kubaturowe z terenu pasa drogowego, wycięto kolidujące z pasem drogowym drzewa i krzewy, wykonano wgłębne wzmocnienie podłoża metodą VD i mikrowybuchów na odcinku około 2200 m Trasy Sucharskiego.


Na obiekcie WD1 (wiadukt nad Trasą Sucharskiego w ciągu ulicy Tama Pędzichowska) wykonano przyczółki betonowe obiektu, na obiekcie WD2 (wiadukt w ciągu Trasy Sucharskiego nad kanałem A), WD3 (wiadukt w ciągu Trasy Sucharskiego nad ulicą Michałki) wykonano 90 procent przyczółków, na obiekcie WD4 (wiadukt w ciągu Trasy Sucharskiego nad bocznicą kolejową Lotos Kolej) wykonano pale fundamentowe przyczółków i podpór, wykonano 50 procent przyczółków i podpór. Z kolei na obiekcie WD5 (wiadukt w ciągu łącznicy nr 5 węzła Elbląska nad torami linii kolejowej nr 226 relacji Pruszcz Gdański – Gdańsk Port) wykonano fundamenty przyczółków i podpór.


Usunięto także około 90 procent kolizji istniejących linii energetycznych SN oraz 100 WN 110kV i WN 400kV z budowaną Trasą Sucharskiego oraz około 30 procent kolizji istniejącej kanalizacji sanitarnej z budowaną Trasą Sucharskiego.

 


Większy widok mapy


Po ustabilizowaniu się osiadania podłoża w obrębie wzmocnień metodą VD rozbierany jest nasyp przeciążający do poziomu nasypu docelowego Trasy Sucharskiego. Kontynuuje się roboty w zakresie wzmocnienia podłoża na pozostałych elementach zadania (drogach serwisowych, łącznicach węzła Elbląska), budowy przyczółków obiektu WD2 i WD3 (roboty zbrojarskie i betonowe – pozostałe 10 procent).Trwają prace zbrojarskie i betonowe przy wykonywaniu przyczółków i filarów pod obiekty WD4 i WD5, usuwanie pozostałych kolizji infrastruktury podziemnej z Trasą Sucharskiego (energetyczne, sanitarne) oraz wykonywane są nasypy korpusu drogowego.


Na połączeniu dróg krajowych - Trasa Sucharskiego, zadanie II. Odcinek węzeł Wosia Budzysza – węzeł Ku Ujściu wyznaczono pas drogowy, wycięto kolidujące z pasem drogowym drzewa i krzewy, sprawdzono teren całego pasa drogi na obecność niewypałów i niewybuchów, odhumusowano teren całego pasa drogi głównej i dojazdów. Na części trasy wykonano wgłębne i powierzchniowe wzmocnienia gruntu


Wykonano posadowienie wszystkich obiektów mostowych, zorganizowano plac do prefabrykacji dźwigarów, wykonano konstrukcje żelbetową na obiekcie WD-7 (fundamenty, słupy, oczepy), zabetonowano wszystkie dźwigary VFT na prefabrykacji, trwają prace z antykorozją dźwigarów, częściowo wykonano konstrukcje żelbetową na obiekcie WD-8, trwają prace z antykorozją dźwigarów.


Wykonano 25 procent nasypów, 35 warstwy mrozoochronnej, 33 podbudowy stabilizowanej cementem, 32 podbudowy z kruszywa, 10 podbudowy z betonu asfaltowego, 30 krawężników betonowych oraz 80 procent rozbiórki elementów dróg i ogrodzeń.


Kontynuuje się roboty w zakresie wgłębnego i powierzchniowego wzmocnienia podłoża na pozostałym odcinku Trasy Sucharskiego. Trwają prace przy konstrukcji obiektu WD-6, WD-7, WD-8 i WD-9.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Do ceny paliwa doliczana będzie „opłata emisyjna”

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Redakcja 28 kwietnia 2017

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Drogi i autostrady

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Elżbieta Pałys 28 lutego 2017

Zobacz również:

Do ceny paliwa doliczana będzie „opłata emisyjna”

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Drogi i autostrady

Rekordowe wyniki Wydawnictw ZDG TOR

Redakcja 28 kwietnia 2017

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Drogi i autostrady

Większa dotacja na drogi dla czterech miast

Elżbieta Pałys 28 lutego 2017

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5