Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

GDDKiA z szansą na 3,5 mld zł w ramach FEniKS

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
05-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
05-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
GDDKiA z szansą na 3,5 mld zł w ramach FEniKS
fot. GDDKiA
Rusza nabór wniosków na dofinansowanie budowy dróg w sieci TEN-T. Szansę na uzyskanie 3,5 mld zł ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło nabór niekonkurencyjny w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie to 3,5 mld zł. Beneficjentem będzie GDDKiA.

W ramach naboru, który rozpocznie się od 8 kwietnia dofinansowane mogą być projekty realizowane w ramach Priorytetu IV Wsparcie sektora transportu z Funduszu Spójności dla działania 04.01 Drogi w sieci bazowej TEN-T.

Wspierane będą projekty dotyczące: budowy i przebudowy dróg będących w zarządzie GDDKiA do parametrów dróg ekspresowych i autostrad w sieci bazowej i kompleksowej TEN-T, a także budowa obwodnic miast (w tym dróg ekspresowych), wchodzących w skład sieci bazowej TEN-T oraz zarządzanych przez GDDKiA.

GDDKiA będzie mogła składać wnioski w terminie do 31 grudnia. Całkowita kwota środków na dofinansowanie wynosi 3 540 220 000 zł.

GDDKiA jest największym beneficjentem środków z Unii Europejskiej. W ramach POIiŚ drogowa dyrekcja zawarła 83 umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych. Na ich podstawie dofinansowana zostanie budowa ponad 2 127 km dróg krajowych, w tym ok. 158 km autostrad i 1765 km dróg ekspresowych. W grudniu ub. r. GDDKiA podpisała pierwsze dwie umowy w ramach FEniKS. Dotyczyły one dróg ekspresowych S1 oraz S7.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5