Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Mirbud chce podnieść kapitał zakładowy. W planie inwestycje w kolej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
04-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Mirbud chce podnieść kapitał zakładowy. W planie inwestycje w kolej
fot. GDDKiA
Spółka Mirbud poinformowała o zamiarze podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji. Pozyskane w ten sposób środki chce przeznaczyć m.in. na rozbudowę parku maszynowego na potrzeby inwestycji drogowych i kolejowych, a także akwizycje w obszarze kolei.

Zgodnie z przekazaną informacją, kapitał zakładowy Mirbudu ma być podwyższony z 9 174 420 zł do 11 009 300 zł. W tym celu spółka wyemituje akcje na okaziciela w dwóch seriach: M i L. Dla serii L liczba akcji ma wynieść 9 174 400 sztuk o wartości nominalnej 0,10 zł, natomiast dla serii M 9 174 400 sztuk także o wartości nominalnej 0,10 zł za jedną.

Zarząd Mirbudu rekomenduje pod obrady Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy przyjęcie uchwały w tej sprawie. NWZ odbędzie się 6 maja.

Jak podała spółka, kapitał uzyskany z emisji akcji zostanie przeznaczony na rozbudowę pionu realizacji budownictwa kolejowego oraz budownictwa infrastruktury drogowej. Chodzi przede wszystkim o zakup niezbędnego parku maszynowego w ramach umacniania pozycji GK Mirbud na rynku infrastruktury drogowej i kolejowej, a także potencjalnej akwizycji w nowych obszarach budownictwa kolejowego.

Na koniec lutego Grupa Mirbud miała w portfelu zamówień zlecenia o wartości 4,7 mld zł. w portfelu zleceń dominują inwestycje drogowe. Także na koniec lutego informowano, że portfel zamówień może być znacząco rozbudowany. Wartość ofert, które po otwarciu znalazły się na pierwszych miejscach przekraczała 4 mld zł.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5