Partner serwisu
Drogi i autostrady

Wagony, systemy antydronowe i fotele z nagrodami gospodarczymi prezydenta

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Data publikacji:
18-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Branża transportowa zgarnęła zdecydowaną większość tegorocznych Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Wśród laureatów są m. in. Ekoenergetyka–Polska produkująca systemy ładowania pojazdów elektrycznych, produkujący systemy antydronowe Advanced Protection Systems, wiodący dostawca foteli do autobusów Ster oraz produkująca tabor szynowy państwowa spółka FPS Cegielski. 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. Tegoroczna, XX już Gala odbyła się w Rzeszowie. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, uhonorowane zostały "przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm". – Jesteście wzorcem, jesteście perłami polskiej gospodarki – podkreślał Prezydent. Andrzej Duda gratulował i dziękował wszystkim laureatom i nominowanym do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Dziękował firmom za działania dla dobra polskiej gospodarki, za dawanie pracy, za godne płace, za godne traktowanie pracowników.

Podkreślał, że finaliści, laureaci nagrody to partnerzy wiarygodni, zatrudniający na umowy o pracę, płacący pracownikom. – To poważne, odpowiedzialne firmy, to rzeczywiście uczciwy biznes, któremu Prezydent RP spokojnie może przyznać nagrodę – wskazywał. Prezydent zaznaczył, że w obecnej sytuacji najważniejszym zadaniem dla niego i dla rządu jest niskie bezrobocie. Wyraził też przekonanie, że rząd będzie podejmował decyzje ułatwiające byt polskim przedsiębiorcom.

Nagroda została przyznana w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP; Narodowy Sukces; Międzynarodowy Sukces; Odpowiedzialny Biznes; Firma Rodzinna oraz w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL. Prezydent RP Andrzej Duda przyznał również dodatkową Nagrodę Indywidualną oraz Nagrodę Specjalną. Ponadto Andrzej Duda przekazał nadany dekretem Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego honorowy tytuł „Miasto Ratownik”, który otrzymał Rzeszów.

FPS Cegielski z nagrodą prezydenta w kategorii Narodowy Sukces

Dość zaskakujące jest nagrodzenie firmy H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych w kategorii "Narodowy Sukces" (została zgłoszona przez Sieć Badawczą Łukasiewicz). W uzasadnieniu czytamy, że H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznania jest "najstarszym producentem taboru kolejowego w Polsce", a pierwsze wagony ze znakiem „Cegielskiego” zostały wyprodukowane ponad sto lat temu. Napisano również, że spółka <<oferuje pojazdy szynowe oraz wózki kolejowe oparte o nowoczesne rozwiązania zgodnie z hasłem: „Zmieniamy siebie, zmieniamy kolej”>>, że swoją ofertę kieruje zarówno do odbiorców krajowych, jak i zagranicznych oraz że perspektywie najbliższych lat "planuje poszerzyć platformę pojazdów szynowych Plus o pojazd z wodorowo–elektrycznym układem zasilania".

W rzeczywistości należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu spółka sprzedaje pojazdy wyłącznie do państwowego przedsiębiorstwa PKP Intercity (wagony) oraz samorządów (tramwaje). Platforma pojazdów Plus jest dopiero na etapie prototypu - i to znacznie opóźnionego. Również strona producenta nie wyjaśnia przyczyn wyróżnienia akurat tego producenta. - Zdobycie tak prestiżowego zaszczytu było możliwe dzięki całej kadrze Spółki, ich zaangażowaniu w liczne projekty, które każdego dnia pozwalają na systematyczny rozwój organizacji - przeczytamy w komunikacie. 

Lider MŚP: Ekoenergetyka–Polska zgłoszona przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu

Tu laureatem została Ekoenergetyka–Polska założona w 2009 roku w Zielonej Górze, to innowacyjna spółka technologiczna oraz jeden z liderów wśród producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy w Europie. Dostarcza systemy ładowania autobusów, e–trucków oraz pojazdów osobowych. Od początku działalności posiada własny zespół programistów, tworzących specjalistyczne oprogramowanie. Dysponuje własnym centrum badawczo–rozwojowym, dedykowanym elektromobilności. W ciągu dekady Ekoenergetyka zwiększyła zatrudnienie z 2 do ponad 700 pracowników oraz zdobyła klientów na całym świecie. Jest już obecna w 30 krajach, od Brazylii po Singapur - czytamy.

Międzynarodowy Sukces: Advanced Protection Systems SA zgłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Advanced Protection Systems z Gdyni tworzy pionierskie radary FIELDctrl i systemy antydronowe SKYctrl, które wykrywają i neutralizują bezzałogowe statki powietrzne. Produkty spółki ochraniają najważniejsze lokalizacje na całym świecie. Firma współpracuje m.in. z korporacjami telekomunikacyjnymi z Regionu Zatoki Perskiej, siecią lotnisk w Norwegii czy Portem Gdynia. Ich system antydronowy SKYctrl trafił też pod koniec września na wyposażenie Sił Zbrojnych Ukrainy i jest już używany w warunkach bojowych, gdzie zwalcza wrogie bezzałogowe statki powietrzne - podsumowuje Kancelaria Prezydenta.

Firma Rodzinna: STER sp. z o.o. zgłoszony przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu

Ster to firma, która na przestrzeni 30 lat stała się jednym z wiodących producentów siedzeń i foteli dla komunikacji masowej. Dzięki zastosowaniu oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych, producent dostarcza klientom produkty spełniające najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu pasażerów. Firma prowadzi własny instytut badawczo–rozwojowy, w którym udoskonala swoje wyroby, wyróżniające się najwyższą jakością. Ster realizuje projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, działając globalnie.

Oprócz tego Województwo Podkarpackie – zostało wyróżnione za "tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju innowacyjności gospodarki w dziedzinach takich jak: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, informacja i telekomunikacja oraz jakość życia a Tytuł „Miasto – Ratownik” od prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żełenskiego otrzymał Rzeszów.

Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Aarsleff
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Lotnisko Chopina wdraża system antydronowy

Biznes i przemysł

Lotnisko Chopina wdraża system antydronowy

Redakcja 31 maja 2023

Oświadczenie PAŻP ws. systemów antydronowych

Biznes i przemysł

Oświadczenie PAŻP ws. systemów antydronowych

inf. pras./ Redakcja 23 maja 2023

W Antwerpii powstała pierwsza na świecie portowa sieć dronów

Intermodal i logistyka

Duda: Bez kolei sprzęt wojskowy nie dotrze na Ukrainę

Drogi i autostrady

Polska i Ukraina: Będzie porozumienie w sprawie transportu i tranzytu kolejowego

Drogi i autostrady

Zobacz również:

Lotnisko Chopina wdraża system antydronowy

Biznes i przemysł

Lotnisko Chopina wdraża system antydronowy

Redakcja 31 maja 2023

Oświadczenie PAŻP ws. systemów antydronowych

Biznes i przemysł

Oświadczenie PAŻP ws. systemów antydronowych

inf. pras./ Redakcja 23 maja 2023

W Antwerpii powstała pierwsza na świecie portowa sieć dronów

Intermodal i logistyka

Duda: Bez kolei sprzęt wojskowy nie dotrze na Ukrainę

Drogi i autostrady

Polska i Ukraina: Będzie porozumienie w sprawie transportu i tranzytu kolejowego

Drogi i autostrady

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5