Partnerzy serwisu:
Drogi i autostrady

Za i przeciw zaangażowaniu polskich firm w budowę autostrady w Ukrainie – będzie analiza

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Autor:

ep.

Data publikacji:
25-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
25-01-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

DROGI I AUTOSTRADY
Za i przeciw zaangażowaniu polskich firm w budowę autostrady w Ukrainie – będzie analiza
fot. JøMa, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org
Ministerstwo Infrastruktury ma przygotować opinię na temat ewentualnego zaangażowania polskich firm w budowę autostrady stanowiącej kontynuację naszej A4 w Ukrainie – zapowiedział premier Donald Tusk.

To temat będący pokłosiem wizyty premiera w Kijowie. Podczas spotkania z ukraińskim prezydentem i premierem omawiano m.in. kwestie z obszaru transportu drogowego, czy rolnictwa. Rozmawiano także o długofalowej współpracy. Premier Donald Tusk zapowiedział powrót do konsultacji międzyrządowych, na wzór tych jakie miały miejsce przed Euro 2012. Najbliższe spotkanie na szczeblu rządowym ma się odbyć w połowie marca w Warszawie.

- Kilka naszych resortów będzie musiało się dobrze do tych konsultacji przygotować – powiedział premier podczas konferencji prasowej po środowym posiedzeniu rządu. Wśród nich jest m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

Jak zapowiedział prezes Rady Ministrów, resort infrastruktury ma przygotować wstępną opinię dotyczącą udziału polskich firm w budowie autostrady od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Krakowcu przez Lwów do Równego.

- Ze strony rządu ukraińskiego jest oferta, aby to polskie firmy zajęły się budową tej autostrady – powiedział premier. Dodał, że finansowanie dla tego przedsięwzięcia częściowo jest już zapewnione przez międzynarodowe instytucje finansowe.

Padła taż propozycja, żeby polska strona przemyślała czy ci, którzy mają być w to zaangażowani nie byliby także zainteresowani koncesją na 30 lat. Ta autostrada ma być płatna – poinformował. – Brzmi to interesująco, ale poprosiłem Ministerstwo Infrastruktury, żeby bardzo rzetelnie zbadało wszystkie za i przeciw jeśli chodzi o to przedsięwzięcie – zakomunikował Donald Tusk.
Partnerzy działu

Cemex Polska
Colas
Bentley
ECM Group
Stump Franki
Roverpol
ULMA Group
Tecpoles
BATARUS
Schuttlfix

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5