Partnerzy serwisu:
Polityka i prawo

Prezydent: Potrzebujemy wielkich inwestycji. One są zagrożone

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
28-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI/Kancelaria Prezydenta

Podziel się ze znajomymi:

POLITYKA I PRAWO
Prezydent: Potrzebujemy wielkich inwestycji. One są zagrożone
fot. Przemysław Keler/Kancelaria Prezydenta
– Potrzebujemy wielkiego portu lotniczego. Potrzebujemy morskich portów, rozwiniętych jeszcze bardziej niż są teraz. Potrzebujemy infrastruktury, także komunikacyjnej, nowych linii kolejowych, nowych dróg – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Konina.

Podczas poniedziałkowej wizyty w Koninie prezydent Andrzej Duda mówił o potrzebie realizacji dużych inwestycji. Jego zdaniem są one obecnie zagrożone.

– Potrzebujemy wielkich inwestycji. Nie możemy dopuścić do tego, by zostały one zatrzymane – powiedział Prezydent. Odnosił się zarówno do inwestycji lotniskowych, kolejowych i drogowych, jaki energetycznych.

– Potrzebujemy więcej nowoczesnej energetyki, która będzie w jak największym stopniu oszczędzała zasoby naturalne, zwłaszcza te wyczerpywalne. Tu potrzebna jest elektrownia atomowa, by była energia, by było bezpiecznie i by była praca – podkreślił. Dodał, że „bez atomu nie zrealizujemy transformacji energetycznej”.

– Nie dajmy się omamić wrzaskom zwariowanych środowisk zza zachodniej granicy, które chcą zrezygnować z atomu. To jest bzdura –mówił w Koninie Andrzej Duda.

Jego zdaniem należy przy tym walczyć, by koszty transformacji energetycznej nie zagroziły bezpieczeństwu ekonomicznemu.

– Trzeba walczyć, by kwestie europejskich rozwiązań klimatycznych były prowadzone w sposób mądry. Jeżeli Europa w ramach Zielonego Ładu czy innych rozwiązań chroniących klimat nałożyła na siebie za ostre okowy, podjęła za ostre zobowiązania, to trzeba będzie je zmienić i je rozluźnić – stwierdził.

Prezydent podkreślił, że nie wolno pozwolić, by wielkie inwestycje w Polsce zostały zatrzymane. – Trzeba o to walczyć i na poziomie europejskim, i krajowym, bo one są w tej chwili zagrożone – mówił.

– Te wielkie inwestycje: elektrownie atomowe, Centralny Port Komunikacyjny oraz porty morskie to też kwestia naszego bezpieczeństwa. To, by Polska istniała i była bezpieczna, by w razie potrzeby przylatywały tu największe samoloty transportowe, które będą przywoziły żołnierzy i sprzęt wojskowy – mówił Prezydent cytowany w komunikacie.

– Jak ktoś ma wątpliwości, niech popatrzy na sąsiednie Niemcy. Dlaczego są najbogatszym krajem w Europie? Popatrzcie Państwo, jaką mają infrastrukturę, jaka jest w Niemczech sieć dróg i sieć kolei – powiedział w Koninie Andrzej Duda.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5