sg
Sprawa została przekazana prokuraturze apelacyjnej w Katowicach.
– Dopóki nie zostaną zakończone czynności procesowe, nie mogę przekazać żadnych konkretów – powiedział Rynkowi Infrastruktury rzecznik prokuratury apelacyjnej w Katowicach Leszek Goławski. - Informacje na ten temat zostaną podane dopiero po zakończeniu toczących się czynności. Nastąpić to powinno w ciągu kilku godzin.
Zatrzymanie ma związek z nieprawidłowościami przy prywatyzacji dwóch dużych przedsiębiorstw państwowych : LOT-u i Stoenu. Prawdopodobnie Czempińskiemu zostanie postawiony zarzut korupcji. Nieoficjalnie mówi się o setkach tysięcy złotych.
Czempiński pracował w UOP od 1990 roku, początkowo jako zastępca szefa Zarządu Wywiadu UOP, później jako szef instytucji aż do 1996 roku. W 2005 roku został prezesem Aeroklubu Polskiego.