Partner serwisu
Intermodal i logistyka

Lotnisko Chopina: Tendencja spadkowa utrzymuje się

Dalej Wstecz
Partner działu

Aarsleff

Data publikacji:
07-11-2012
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina/ Rynek Infrastruktury

Podziel się ze znajomymi:

INTERMODAL I LOGISTYKA
Lotnisko Chopina: Tendencja spadkowa utrzymuje się
fot. Lotnisko Chopina
740,6 tys. osób odprawionych zostało na Lotnisku Chopina w październiku 2012 r. To o 9,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. W październiku 2012 r. na Lotnisku Chopina lądowało i startowało o 7,9 proc. mniej samolotów niż rok wcześniej.


- Mniejszy ruch na Lotnisku Chopina jest wynikiem naszych strategicznych decyzji podjętych wiele miesięcy temu. Obecne wyniki są efektem uruchomienia lotniska w Modlinie i przekierowania tam ruchu generowanego przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu mamy teraz mniejsze obciążenie terminala, co pozwala nam na obsługiwanie pasażerów w komfortowych warunkach pomimo wyłączenia części budynku do modernizacji. Biorąc pod uwagę łączną liczbę pasażerów obsłużonych na lotniskach warszawskich można śmiało stwierdzić, że ruch znacząco rośnie – komentuje Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.


Od początku 2012 r. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów – o 4 proc. więcej niż w okresie styczeń-październik 2011 r. Ruch na trasach krajowych wzrósł o 48,4 proc. (łącznie przewieziono w tym okresie 1,34 mln pasażerów). Liczba osób obsłużonych w połączeniach międzynarodowych zmniejszyła się o 1,6 proc. (7,05 mln).


Ruch w stołecznym porcie sukcesywnie maleje, poczynając od sierpnia 2012 roku. Przypominamy, że w połowie lipca nastąpiło otwarcie lotniska w Modlinie, do którego całkowity swój ruch przeniósł przewoźnik nisko-kosztowy Wizz Air. W październiku podwarszawskie lotnisko obsłużyło 170 355 pasażerów. Od początku działalności przez mazowiecki port lotniczy przewinęło się już ponad 600 tys. pasażerów. W sumie do końca 2012 roku władze portu przewidują, że zostanie tu obsłużonych około 900 tysięcy pasażerów. Te cyfry zdecydowanie odbiją się na statystykach Loniska Chopina.
 

Partner działu

Aarsleff

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Kraków: Sześciomilionowy obsłużony pasażer. Czwarty raz w historii

Biznes i przemysł

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5