Łukasz Malinowski
Połączenie Gdynia – Hamburg – Gdynia będzie obsługiwane we współpracy z Team Lines i dedykowane jest dla dowozowej obsługi serwisu Seago Levant Sea łączącego Europę z portami bliskowschodnimi. Pozwoli ono na znaczne skrócenie czasu przewozu kontenerów pomiędzy terminalem BCT w Gdyni a portami w Aleksandrii, Port Said, Bejrucie, Lattakii i Mersin. Dodatkowo zredukuje liczbę portów przeładunkowych na wyżej wymienionych trasach z dotychczasowych dwóch (Aarhus i Hamburg) to tylko jednego – Hamburga.
Zawinięcia do Gdyni przewidywane są w rozkładzie cotygodniowym we czwartki. Więcej informacji dostępnych jest w Seago Line.
Założony w 1979 roku Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT) z siedzibą w Porcie w Gdyni jest jednym z największych terminali w rejonie Bałtyku i drugim co do wielkości terminalem kontenerowym w Polsce. Sprywatyzowany został w 2003 roku. Rekord w przeładunkach odnotowano w 2007 roku, kiedy obroty BCT wyniosły 493 860 TEU. Roczne możliwości przeładunkowe sięgają 750 000 TEU, a potencjalna wydajność wynosi 1,2 mln TEU. W zeszłym roku w BCT przeładowano 408 722 TEU.