Sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. Na decyzje przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu w terminie 30 dni od daty doręczenia. Treść decyzji można przeczytać tutaj.
O możliwym opóźnieniu w realizacji inwestycji w Turowie ostrzegał podczas niedawnego posiedzenia sejmowej komisji skarbu państwa Krzysztof Kilian, prezes PGE. - Jedyne opóźnienie jest w Opolu, być może będzie w Turowie, ponieważ okazuje się, że tydzień temu nasze pozwolenie środowiskowe zostało zaskarżone przez mutację tej samej fundacji, która zaskarżyła nasze działania w Opolu. Stąd niewykluczone, że tam też się zakończy zdarzeniami odwoławczymi, czyli najpierw samorządowe kolegium odwoławcze, potem WSA, czyli to jest 12 miesięcy, jak nie licząc, więc trudno mówić tutaj, kto jest winny – wyjaśnił.
Nowy blok o planowanej mocy 430 - 450MW netto ma być przyłączony do sieci przesyłowej w miejsce uruchomionych na samym początku lat 70-tych XX wieku, a wyłączanych z eksploatacji bloków nr 9 i 10. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na początek 2013 roku, zaś termin oddania bloku do eksploatacji – najpóźniej na drugą połowę 2017 roku. Inwestycja szacowana jest na ok. 2,5 mld zł.