Rynek Infrastruktury
W ramach programu nauczyciele i uczniowie otrzymają komputery, tablety, cyfrowe podręczniki i inne elektroniczne pomoce dydaktyczne dofinansowane przez rząd. Szkoły same zadecydują, jaki sprzęt jest im potrzebny. Dotacja będzie zależała od wielkości szkoły. Małe placówki, do 100 uczniów, mogą liczyć na 90 tysięcy złotych. Większe, do 300 uczniów mogą dostać nawet po 140 tysięcy, Największe szkoły mogą liczyć nawet na 200 tysięcy złotych.
Koordynatorem programu jest minister edukacji narodowej we współpracy z ministrem administracji i cyfryzacji. Szkoły do pilotażu wybierze wojewoda – dostanie od rządu pieniądze proporcjonalnie do liczby podstawówek w województwie. Ostatecznie o tym, kto się dostanie do pilotażu, zdecyduje losowanie. Szkoły będą musiały jednak wnieść wkład własny – 20 proc. kwoty, o którą chcą się ubiegać. Nie musi to być jednak gotówka – wystarczy, jeśli przygotują szkołę technicznie do obsługi komputerowego sprzętu, czyli zadbają o łącze internetowe itp.
Za te dwa obszary programu „Cyfrowa Szkoła”, nazwane „e-szkoła” (infrastruktura dla szkół) i „e-uczeń” (nowoczesne pomoce dydaktyczne dla uczniów) zapłaci budżet państwa – 50 mln złotych.